CONSUMER REPORTS 2020: Na vrchol se dostala Mazda, následují Toyota a Lexus..!

27.11.2020 13:19

S blížícím se koncem roku přináší americký magazín a server hodnocení spolehlivosti. Letos se o zkušenosti se svými novými auty podělilo přes 329 tisíc majitelů. Zmiňovali přitom především problémy kryté zárukou, ale řidiči uváděli rovněž náklady i dobu stání vozu v servisu.

Na čele nejspolehlivějších značek je Mazda, jež předstihla Toyotu, třetí příčku si drží japonská "prémiovka" Lexus. Docela překvapivě se dostal na čtvrté místo loni osmnáctý americký Buick.

 

Další je japonská automobilka Honda, jež pátým místem potvrzuje stále vysokou kvalitu modelové nabídky. Nejlepší výrobce doplňuje Hyundai, sedmý Ram, osmé Subaru a deváté Porsche.

Švédská značka Volvo si meziročně mírně polepšila díky trojici modelů S60, V60 a XC40, ovšem SUV XC60 a XC90 jsou hodnoceny jako jedny z nejhorších aut na americkém trhu. Díky elektromobilům na tom nejsou nejlépe automobilky Audi a Kia.

A co jednotlivá auta? V případě modelů neuděláte podle zástupců Consumer Reports chybu s Toyotou Prius. Ta dokonce překonala sesterský prémiový Lexus NX. Na velice dobré hodnocení dosáhlo SUV Mazda CX-5 (foto výše), konkurenční Honda HR-V (snímek níže), sedany Audi A4 a A5 nebo další "esúvéčko" Hyundai Kona.

Velkým problémem jsou pro výrobce obecně elektromobily, jenž producentům nemalou měrou ubírají na dobré pověsti. Své o tom ví Kia a Audi. Kiu poslal na patnácté místo model Niro. Německé značce zase škodí Audi E-Tron.

Tesla je aktuálně podle žebříčku až na pětadvacátém místě. Nejlépe hodnoceným vozem, tedy lépe než průměrným je Tesla 3 (foto nejníže).

Musím vás však na závěr uklidnit. Žádné auto není úplně bez problémů a u každého se najde nějaký nedotažený konstrukční prvek. Sám jsem začínal se dvěma vozy Volkswagen a užíval si modelů Renault, Škoda, Mitsubishi, Kia, BMW, Citroen i Jaguar. Největšími držáky jsou poslední tři jmenovaná auta. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa a Consumer Reports