Co chystá Škoda Auto...?

22.06.2011 08:34

Nástupce „staré“ generace Octavie (Tour II) se pracovně nazývá A-Entry. Těšit se na něj můžeme již na podzim ve Frankfurtu. V příštím roce potom zaplní mezeru mezi vozy Fabia Combi a Octavia. Příchod připravované třetí generace modelu Škoda Octavia se také blíží. Týdeníku Ekonom to řekl v minulém týdnu Martin Jahn, šéf fleetových (firemních) prodejů skupiny Volkswagen. Podle Jahna, bude mít třetí generace stejnou pozici v modelové řadě, jako ta současná. Jen bude o něco lepší, řekl. Výroba první generace modelu Octavia běžela nečekaně dlouho souběžně s druhou generací. Škoda, totiž neměla jiné levné rodinné auto, a druhá generace oproti první poněkud povyrostla.

Jahn popřel v týdeníku Ekonom tvrzení, že vozy Škoda kradou zákazníky Volkswagenu. Analýzy podle něj ukázaly, že ke Škodě přicházejí hlavně někdejší zákazníci značek Opel, Ford, Renault, Peugeot a Citroen. Dále uvedl, že prodeje koncernu Volkswagen na evropských trzích v poslední době rostly především díky Škodě. Podíl naší značky na celkovém evropském fleetovém trhu vzrostl za poslední tři roky ze dvou na čtyři procenta.

Nejbližší novinkou Škody bude minivůz z rodiny “Small Family," který se představí v září na autosalonu ve Frankfurtu.  Stejně jako model A-Entry, jenž se do výroby dostane pravděpodobně až v dubnu příštího roku. Oba vozy mají podle Jahna oslovit především privátní klienty. Podle informací redakce se bude model A-Entry jmenovat Rapid.