Citroën C5 AIRCROSS 2022: SUV prošlo modernizací a získalo nejen nový infotainment (VIDEO)..!

13.01.2022 11:12

Model postavený na modulární platformě EMP2, představený v roce 2017, dostal celkový upgrade. Přepracovaná je nejen přední část vozu, ale drobné retuše najdeme také v zadní části pohodlného sportovně užitkového vozu. Vzhledově čerpá z loni modernizovaného C3 Aircross.

Novinka nabídne širokou škálu technologií pro zlepšení pohodlí a bezpečnosti cestujících. Řidič má k dispozici 19 asistenčních systémů včetně Highway Driver Assist, což je technologie autonomního řízení úrovně 2, která využívá adaptivní tempomat. 10palcový displej inovovaného infotainmentu je postavený o něco výše.

Středová konzola byla modernizována černým materiálem s efektem kůže a chromovanými prvky. Nový je hi-tech volič převodovky e-Toggle (u verzí Plug-In Hybrid a automatické převodovky EAT8). Najdeme zde i nové tlačítko pro volbu jízdního režimu, nové uspořádání pro volitelnou funkci Grip Control a u verzí PHEV intuitivní volič pro volbu požadovaného jízdního režimu (Electric, Hybrid nebo Sport). Navíc se zde integruje velký úložný prostor se dvěma USB porty a bezdrátová nabíčka v závislosti na verzi.

Nový C5 Aircross je jediným SUV ve svém segmentu, které má tři samostatně posuvná, sklopná a sklopná zadní sedadla, což řidičům umožňuje užít si modularitu na úrovni MPV v atraktivním designu. Sadadla získala masážní funkci a vyšší pěnovou výplň (+15 mm). 

Světlá výška vozu činí 230 mm. Objem zavazadlového prostoru je od 580 litrů do 720 litrů u benzinových a dieslových verzí a od 460 do 600 litrů u specifikací Plug-in Hybrid. Nový Citroën C5 Aircross bude k dispozici u prodejců Citroën ve Velké Británii během 2. čtvrtletí a dá se předpokládat, že také u našich dealerů. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress