Citroën C3 1.2 PureTech ELLE: Pohodlný hatchback s podpisem "Since 1945 & forever" a řadou vychytávek..!

19.05.2022 08:56

Citroën pokračuje ve spolupráci s oblíbeným lifestylovým magazínem a do řady malého hatchbacku C3 tak přidal opět specifikaci ELLE. Nejnovější model navazuje na počáteční spolupráci mezi oběma značkami z roku 2018, kdy byla představena edice C3, která zaznamenala po celém světě více než 9.000 prodaných vozů.

Model, který letos slaví své 20. výročí, má za sebou skvělý letošní start. Celosvětově se ho prodalo do konce března 49.000 kusů a auto se v Evropě dostalo na třetí místo daného segmentu.

Spolupráce mezi dvěma ikonickými francouzskými značkami vychází ze společného chápání módy, pohody a společenských témat. Design C3 ELLE je pro rok 2022 inspirován trendy oblíbenými u zákazníků C3 včetně široké škály možností přizpůsobení, praktických palubních technologií a jízdního komfortu.

Citroën C3 ELLE se může pochlubit couvací kamerou, tmavě tónovanými zadními okny, chromovanou linkou kolem digitálního přístrojového panelu i volantem v kůži.

V kabině je poprvé využito Alcantary, která se objevuje na palubní desce. K dalším promyšleným detailům patří dvojité vertikální prošívání, decentní a elegantní prvek na Alcantaře. Logo ELLE se objevuje také na podlahových rohožích.

Pod kapotou mohou být dvě motorizace 1.2 PureTech 83 koní a 118 Nm v kombinaci se 6stupňovým manuálem nebo přeplňovaná varianta 1.2 PureTech 110 koní (205 Nm), která spolupracuje se šestistupňovým automatem (viz snímky).

Standarden nejnovějšího Citroënu C3 je dvoubarevný exteriér s možností výběru ze dvou barev střechy, respektive bílé nebo černé odkazující na barvy loga ELLE. Model je k dispozici s výběrem pěti barev karoserie: Soft Sand, Polar White, Cumulus Grey, Platinum Grey nebo Perla Nera Black. Motoristé si mohou užít rovněž nový odstín Matt Silver Blue Color Pack s hlubokým ledovcovým modrým tónem a kovovým leskem. Na několika místech včetně střechy najdeme podpis "Since 1945 & forever." Stylovým doplňkem výbavy jsou 17palcová kola Vector z lehké slitiny s diamantovým řezem.

Například ve Spojeném království lze nejnovější specifikaci již objednat. K dealerům má nejnovější Citroën C3 dorazit během srpna. Na více se ptejte našich prodejců francouzské značky. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress