Citroën C3 1.2 PureTech 82 koní: První kilometry s novinkou, kterou představím v neděli 20. září dopoledne na ostravské autoburze během akce Motomagazín Speed Live 2020..!

15.09.2020 09:02

Před pár dny jsem dostal k testování v Evropě úspěšný malý hatchback C3 modelový rok 2021. Konkurent Fabie prošel modernizací a výrobce auto ještě více vymazlil. Na palubní desce výbavy Shine jsem našel textilní kůži s ozdobným prošitím, infotainment má po optimalizaci na 7palcovém dotykovém displeji nové prvky a je rychlejší.

Líbí se mi přepracovaná přední část vozu, jež kopíruje větší model C4. Ten se má dostat do prodeje na přelomu letošního roku. Nový tvar dostaly boční ochranné air-bumpy.

Když jsem si auto před nasednutím prohlížel, upoutal mě efektní polep střechy, jenž kombinuje černou barvu s novým lakem nazvaným "Modrá Spring." Výrobce slibuje dokonce 97 barevných kombinací tohoto sympatického vozu s prostornou a vzdušnou kabinou.

Předváděčka mi na tachometru ukazovala jen pár desítek najetých kilometrů. V krátkosti však mohu po dvou dnech říct, že podvozek bezvadně filtruje mnohdy nerovné silnice i příčné přejezdy. Auto se výborně ovládá a potěšilo mě řízení. Není divu, vždyť Citroën má řadu zkušeností z WRC.

Zatím mám po svižné jízdě na palubním počítači nové "cé-trojky" spotřebu něco přes 6 litrů. Jsem zvědav, zda se dostanu do neděle ještě níže. Motomagazín Speed Live startuje na autoburze v Ostravě 20. září v 9:00 a během následujících dvou hodin se můžete těšit na řadu zajímavých tuningových nebo driftovacích vozů i unikátní motocyklový Café Racer Suzuki.

Francouzskou novinku Citroën C3 modelový rok 2021 si můžete tento týden prohlédnout již ve čtvrtek 17. září. Přesněji u ostravského Avion Shopping Parku od 10:00 do 18:00 v rámci Experience Roadshow. Jirka Hyner

 Foto: redakce