Citroën C3 1.2 PureTech 110 koní: První svezení s konkurentem Fabie..!

11.04.2019 08:42

Před pár dny jsem dostal možnost vyzkoušet přímého kunkurenta škodovácké Fabie. Prvním příjemným překvapením u modelu C3 byl dostatek místa v kabině, celá řada bezpečnostních asistentů, ale i velký dotykový displej.

Jsou to zatím první kilometry, ale podvozek doslova žehlí veškeré nerovnosti na silnici. Kabina je velmi dobře odhlučněná a stabilita vozu na 16" kolech je v zatáčkách pro mě překvapivá.

Právě mám před sebou technickou specifikaci modelu. Ten důvod prostornosti a stability na silnici je více, než jasný. Nejnovější malý Francouz Citroën C3 má rozvor náprav 2.540 milimetrů. Fabia disponuje jen 2.470 mm. U takto malého auta je znát každý centimetr.

Motor 1.2 litru PureTech dokazuje proč je "Světovou jednotkou roku" do 1.200 ccm. Turbem dopovaná motorizace disponuje 205 Nm točivého momentu. S autem umí pěkně zacvičit. Na semaforu jsem si na zelenou připadal, jako Lewis Hamilton v monopostu Mercedes F1.

Čtyřmetrové auto jsem dostal s najetými čtyřmi kilometry a zatím se spotřeba pohybuje kolem 6.5 litrů Naturalu na sto kilometrů.

Po víkendu se s vámi podělím o další pocity z Citroënu C3 v rámci řádného redakčního testu. Jirka Hyner

 Foto: redakce