Chevrolet CORVETTE Z06 70th Anniversary Edition 2023 (VIDEO)..!

26.01.2022 10:37

I po 70 letech Corvetta rozbuší srdce nejednoho motoristy. Ta nejnovější ediční se bude vyjímat v jedné ze dvou jedinečných barev. Půjde o bílou perleťovou "Tri-coat" nebo černou "Carbon Flash Metallic." Volitelné pruhy jsou k dispozici u doplňkových barev Satin Grey s White Pearl Metallic Tri-coat a Satin Black s Carbon Flash Metallic.

Corvette 70th Anniversary Edition mají odlišná kola se speciálními středovými kryty. Brzdiče jsou v červeném laku Edge Red. Specifikace Stingray a Z06 mají samostatný design kol a sdílejí podobný tmavý povrch i červenou linku. Coupé Stingray získá také červený kryt motoru. Každý vůz modelového roku 2023 ponese rovněž plaketky "70th Anniversary" na reproduktorech i zadním skle.

Ozdobou kabiny jsou dvoubarevná kožená sedadla GT2 nebo Competition Sport s využitím červeného prošítí i edičním logem. Červené jsou bezpečnostní pásy a nechybí semišové vložky sedadel i volantu. Součástí výročního paketu je rovněž sada zavazadel s logem "70th Anniversary Edition."

Ediční paket je určen pro modely Z06 a Stingray (Coupé a kabriolet) ve specifikaci 3LT. První vyrobená Corvette 70th Anniversary Edition půjde do charitativní aukce společnosti Barrett-Jackson. Další vozy se začnou prodávat patrně ve druhé polovině roku. Podrobněji si můžeme novinku Chevroletu prohlédnout na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa