CHEVROLET CAMARO 6.2 l 2019: Inovovaná šelma s Launch Control a výkonem 455 koní (VIDEO)..!

11.04.2018 08:38

Vážení a milí, mám pro vás opět jedno z uměleckých děl automobilového průmyslu. V těchto dnech byl v USA představen supersport s vizáží šelmy. Má kompletně přepracovanou příď včetně kapoty. Úprav doznala i záď parádního přibližovadla. Ovšem pochlubit se může i špičkovými technologiemi.

Nové jsou světlomety s LEDkami, maska i přesun loga níže. Na přední kapotě je pouze jeden velký příčný nasávací otvor. Změněny jsou koncové lampy i nárazník.

Snímky interiéru zatím výrobce nezveřejnil, proto přikládám   video  . V tiskové zprávě zmiňuje automobilka nejnovější generaci Infotainmentu 3 společnosti Chevrolet, včetně zadní kamery. Řidič zajisté ocení bezpečnostní asistent upozorňující na čelní srážku.

A co technika nejen pod kapotou? Camaro SS dostalo desetistupňovou převodovku s kontrolou startu, tedy Launch Control i systém Line Lock, jenž umožňuje na místě pořádně "zagumovat." Výkon osmiválce 6.2-litru s výkonem 455 koní k tomu svádí.

Další motorizace, tedy přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 275 koní je zcela nové konstrukce (foto níže). Agregát je ovšem mnohem účinnější, tedy má nižší spotřebu a "točák" 400 Nm. Nový majitel bude moci v rámci okruhového paketu využít jízdní režimy Sport nebo Track. Brzdiče Brembo i sedadla Recaro umocňují maximální sportovní zážitek.

Dodám, že si inženýři pohráli i s rozložením hmotnosti mezi nápravami v poměru 50:50. Verze RS a SS dostaly navíc nová 20palcová hliníková kola.

Chevrolet ukázal rovněž variantu Convertible s plátěnou střechou pro milovníky jízdy s "větrem ve vlasech" označenou RS. Nejnovější Camaro je opět velmi originální, prostě radost pohledět. Ve zpětném zrcátku by si vás určitě nikdo nespletl. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa