Chevrolet a Holden Cruze 5dv. - povedená dvojčata...

11.07.2011 08:40

Produkční verzi Chevroletu Cruze hatchback jsme mohli spatřit na letošním ženevském autosalonu. Ačkoli byl vůz od začátku koncipován jako ryze evropský model, protože právě v Evropě jsou hatchbacky oblíbenější než sedany, jeho vnější kabátek vznikal v designovém centru Holden v australském Port Melbourne. Holden je jednou z mnoha značek koncernu GM, a tak nejde o nic zvláštního. Vysvětluje to ale, proč se právě Holden dočkal možnosti nabízet svou podobu pětidvéřového vozu také na vlastním trhu. A není to jediné, co bylo Holdenu dovoleno, můžeme-li to tak říci. Designéři značky totiž vzhled vozu jemně upravili tak, aby více zapadal do nabídky australské automobilky. A co evropský “kabátek,” ale i ten autu sekne.

Výsledek jejich práce můžete vidět na přiložených obrázcích, nejen ze Ženevy. Vzhled vozu jemně upravili tak, aby více zapadal do nabídky australské automobilky. Je patrné, že nedošlo pouze k výměně kříže za lva (loga značek), ale i k řadě drobných úprav vzhledu jako takového.

Decentnější maska chladiče autu sluší a výrazově se podobá současnému sedanu Cruze. Pro úplnost dodejme, že Holden Cruze se u protinožců dostane do prodeje ve druhé polovině roku a pod jeho kapotou by se měly objevit tytéž motory jako u australského sedanu téhož jména. Benzínové jednotky 1.6 a 1.8 l mají variabilní časování ventilů, turbodiesel 2.0 l má průměrnou spotřebu 5.6 l nafty na sto kilometrů. Česká premiéra a tím i prodeje se stále odkládaly, ale Chevrolet Cruze 5dv. se patrně v showroomech ukáže co nevidět.

Foto: redakce