Cestování po Praze 2021: Pouze 16 procent Pražanů používá denně auto, roste carsharing a využití MHD..!

12.10.2021 11:01

Do redakce dnes přišel zajímavý článek, o který se s vámi rád podělím. Za poslední dva roky totiž klesl počet lidí, kteří jezdí v naší metropoli denně autem. Sdílení automobilů a kol naopak stále posiluje. Auta aktuálně sdílí 11 procent Pražanů. Ti pak cestují právě v kombinaci s využitím MHD, koloběžky a kola shodně. Je jich 12 procent. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala agentura STEM/MARK.

Klesá tak počet lidí, kteří denně v hlavním městě používají vlastní auto. V současné době je jich jen 16 procent, což je o dva procentní body méně než před dvěma lety. Naopak roste využívání carsharingu, sdílenými auty dnes v Praze jezdí přes 11 procent obyvatel, což je o 4 procenta více než v roce 2019. Vyplývá to z průzkumu společnosti Anytime.

Pěšky, tedy minimálně dva kilometry souvislé chůze, ne jen pohyb mezi přestupy, se po Praze denně pohybuje třetina lidí,“ dodává Milan Beutl z Anytime. MHD je v Praze aktuálně převládajícím způsobem dopravy a využívá ji každý den 34 procent Pražanů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: aspen.pr