CATERHAM CARS koupila japonská společnost VT Holdings (VIDEO)..!

07.04.2021 08:58

Na základě aktuální informace získala Caterham od podnikatelů Tonyho Fernandese a Kamarudina Meranuna automobilová skupina VT Holdings. Tato společnost převezme péči o legendární britskou značku sportovních vozů. Od roku 2009 je japonským dovozcem Caterham Seven a prodá tam více než 120 automobilů ročně.

Jako jedna z největších japonských maloobchodních skupin s více než 200 prodejními místy po celé ostrovní zemi a investicemi ve Velké Británii, Španělsku, Thajsku a Jižní Africe je VT Holdings také dovozcem vozů Lotus a motocyklů Royal Enfield.

Caterham s bohatou tradicí v motorsportu se nyní připojuje ke skupině vedené výkonným ředitelem Kazuho Takahashim, jenž sdílí stejné vášně a za posledních 20 let závodil v šampionátech JGTC, Super GT i Super Taikyu.

Například v roce 2014 asistoval japonský jezdec týmu Caterham F1, Kamui Kobayashi při vývoji speciální 10 kusové edice "Caterham Seven Kamui" vytvořené na základě modelu Seven 250 R. Disponovala motorem Ford Sigma 1.6-litru s výkonem 125 koní a zrychlením z nuly na stovku za 5.9 sekundy.

Pro generálního ředitele společnosti Caterham Cars je to pod novým majitelem další kapitola v dějinách britské automobilky.

Caterham Cars prodává ikonický model Seven v různých variantách na 20 světových trzích, přičemž vývoz představuje 60 procent jejího ročního objemu v rámci prodeje nových automobilů. Pojďme se projet na videu s japonským pilotem v modelu Seven 620 R na okruhu v Silverstone. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress