CATERHAM® Super SEVEN 600 a Super SEVEN 2000 2023: Ikonická značka znovu uvádí dva modernizované modely pro radost a zábavu (VIDEO)..!

22.09.2022 09:09

Po uvedení dvou nových vozů prezentuje výrobce svou tradiční, ale aktualizovanou řadu Seven 600 a Seven 2000. Jde vlastně o přípravu na 50. výročí značky v příštím roce.

 

Nejnovější edice je inspirovaná prvními "Super Sevens" představenými v 70. letech. Jde o klasické lehké britské dvoumístné sportovní auto s dokonalou kombinací stylu a výkonu přepracované pro 21. století.

Modely vypadají podobně, nabízejí ovšem dva velmi odlišné zážitky. Super Seven 600 je přístupný a čistý jízdní požitek s nižší rychlostí a dynamikou. Je to auto pro ty, kteří si chtějí užít pohodovou nedělní jízdu s větrem ve vlasech a méně se soustředit na výkon.

Super Seven 600 pohání turbomotor Suzuki o objemu 660 ccm s výkonem 84 koní v kombinaci s 5st. manuální převodovkou. Z 0-100 km/h dokáže zrychlit za 7 sekund, jak je tomu u modelu Seven 170. Sdílí i jeho konstrukci podvozku s aktivní nápravou. Výrobce uvádí maximálku s hodnotou 169 km/h.

Naopak dospělejší Super Seven 2000 na snímcích níže nabízí brutálnější výkon a je určen spíše nadšencům sportovní jízdy. Je totiž vybaven dvoulitrovým čtyřválcem Ford Duratec, který v kombinaci s 5stupňovým manuálem generuje 180 koní a stovku umí z nuly za 4.9 sekundy. Roadster příbuzný modelu Seven 360 využívá stále populární podvozek typu de-Dion. Silnější sedmičce odpovídá i maximálka téměř 210 km v hodině.

 

Zlepšit ovladatelnost obou zábavných roadsterů lze přidáním diferenciálu s omezenou svorností. Objednat lze sportovní odpružení se zadním stabilizátorem nebo přední čtyřpístkové brzdiče s chlazenými kotouči. Atraktivnější Super Seven 2000 lze pořídit i ve variantě s větším podvozkem. Oba modely budou v Británii k dispozici rovněž v sadě pro svépomocnou montáž.

Šestistovka se může pochlubit 14" stříbrnými koly Juno, zatímco Super Seven 2000 nabízí 14palcová kola Classic. Obě sedmičky se dodávají s pneumatikami Avon ZT7, chromovaným uzávěrem plnicího hrdla, černým volantem Moto-Lita čalouněným kůží, zadním panelem s koberečkem, leštěným výfukem a zadními LED světly.

Řidiči si mohou vybrat z řady barev exteriéru včetně Gravity Black, Exocet Red, Vintage Green a Firecracker Yellow. Barevné možnosti tím nekončí, protože Caterham uvádí na trh čtyři další exkluzivní laky, které dosud nebyly vidět na žádné jiné Sedmičce. Jde o odstíny Bourbon, Ashdown Green, Windsor Blue, Fawn.

Kromě toho si jako volitelný doplněk mohou řidiči vybrat vzhled a dojem ze svých litých kol, případně speciálních hliníkových středů s diamantovým řezem. Volit lze rovněž barvy koberce, palubní desky, kožených sedadel, řadičky převodovky i manžety ruční brzdy.

Všechny verze modelů Caterham jsou k dispozici jako stavebnice a plně sestavené vozy. Ceny za Super Seven 600 a Super Seven 2000 budou začínat od 29.990 GBP (cca 846.000 korun) a 39.990 GBP (1.128.200 korun). Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Caterham