CALLUM VANQUISH 25 by R-Reforged: 25 vymazlených vozů s výkonem 580 koní (VIDEO)..!

28.07.2020 08:15

Před rokem opustila ikona britského automobilového designu automobilku Jaguar Land Rover. Důvod jsem zprvu nechápal, ale pak začalo do sebe všechno pěkně zapadat. Ian Callum založil společnost a začal pracovat na upgradu vybraného modelu Aston Martin Vanquish, konečně na voze neméně slavné značky v minulosti také pracoval.

A co znamená Callum Vanquish 25? Nejprve firma Callum přijímá objednávky od zákazníků a zdroj vhodný pro toto vyjíměčné auto. Sám Ian Callum věří, že mnoho zákazníků budou tvořit existující majitelé modelů Aston Martin, jenž se vyráběl od roku 2001. Níže vidíme Vanquish 2015.

Filmové fanoušky oslovilo původní auto už za volantem s agentem 007. James Bond Vanquish s radostí využíval ve snímku "Dnes neumírej."

"Vůz úplně svlékneme, abychom měli pevný výchozí bod," říká slavný designér. "Cena se bude lišit v závislosti na stavu původního vozidla a na tom, kolik práce je potřeba k dosažení konečné podoby." Luxusní automobil vznikne v edici pětadvaceti kusů.

Callum Vanquish se od automobilu liší v designu na více než 350 místech a to včetně interiéru a technologií. Prototyp byl velmi intenzivně testován na britských silnicích a najezdil desetitisíce kilometrů, než ho sám autor Ian Callum schválil.

K nejzásadnějším změnám patří snížený podvozek o 10 milimetrů, tlumiče Bilstein a tužší rám. Auto získalo rovněž širší 20palcová kola obutá do speciální pneumatiky Michelin Pilot Sport.

Pod kapotou najdeme osvědčený dvanáctiválec 5.9-litru s přepracováným sáním a zvýšeným výkonem 580 koní (+60k). Řada dílů je vyrobena pro snížení hmotnosti z karbonu. Motorizace spolupracuje s manuální převodovkou nebo s automatem využívajícím hydrodynamický měnič točivého momentu. Na mnohdy kritizovanou robotizovanou převodovku můžeme zapomenout.

Výroba bude zahájena v září u firmy R-Reforged. Pětadvacet šťastlivců si bude moci vybrat z neomezené škály barev karoserie a osmi různých variant obložení interiéru. Využito bude prvotřídní kůže od firmy Bridge of Weir. S modelem Callum Vanquish získá nový majitel sadu zavazadel společnosti Mulberry i speciální neméně luxusní kapesní hodinky Bremont.

A ptáte se na cenu vymazleného vozu? Záleží na tom, zda poskytnete zájemce vlastní Vanquish k upgradu. Tak to si může připravit 450 tisíc liber, tedy přibližně 13 milionů korun. Ve druhém případě firma Callum vůz zajistí, ovšem cenovka bude o 100 tisíc liber vyšší. Podívejte se na představení vozu na videu. Jirka Hyner

__________________________________________________________________

Zdroj a foto: Newspress a Auto Express