BUGATTI CHIRON1 PROTOTYPE vytvořil nový světový rekord, překonal rychlost 490 km v hodině (VIDEO)..!

03.09.2019 10:28

Francouzská značka Bugatti se stala první automobilkou na světě, jež pokořila rychlostní hranici 300 mil v hodině. V řeči čísel je to přesně 304.77 MPH, což je 490.484 km v hodině. Vůz přitom pilotoval jezdec Andy Wallace. Naplno tak využil motor 8.0 W16 o výkonu 1.500 koní s převodovkou přenášející pohon na všechna kola.

Na prototypu Bugatti pracovali inženýři z Dallary, jež je známá stavbou závodních speciálů. Ti prodloužili model Chriron1 o cca 25 cm pro vylepšení stability a aerodynamiky automobilu. Vůz využívá leserově stavitelný podvozek a pneumatiky Michelin. Jak známo jedině tato společnost dokáže vyrobit směs, která je schopna rychlost vydržet. Doplním, že také americké raketoplány používaly Micheliny, ostatním výrobcům totiž gumy doslova hořely.

"Jsme rádi, že jsme prvním výrobcem, který kdy dosáhl rychlosti více než 300 mil za hodinu. Je to milník na věčnost. Chtěl bych poděkovat celému týmu a jezdci Andy Wallacovi za tento vynikající výkon," řekl prezident Bugatti Stephan Winkelmann.

Úžasný rekord se uskutečnil na testovací dráze Volkswagenu Ehra-Lessien a na samotnou platnost dohlédlo německé Technické kontrolní sdružení TÜV. Podívejte se na přiložené video. Jsem zvědav, jak na tuto skutečnost zareaguje švédský Koenigsegg. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress