BUGATTI CHIRON SuperSport 300+ zažil na Auto Show v LA 2019 veřejný debut (VIDEO)..!

03.12.2019 08:50

Francouzská značka předvedla veřejnosti svůj model Chiron SuperSport 300+ na autosalonu v Los Angeles. Automobilka se tak stala prvním výrobcem, který prolomil bariéru 300 mph, což znamená 483 km za hodinu.

Vylepšený prototyp Chiron nastavil na testovací dráze Ehra-Lessien v Německu dokonce laťku nejvyšší rychlosti na 304.77 mph, tedy 490.48 km/h. K oslavě tohoto rekordu chystá automobilka v majetku koncernu VW vyrobit 30 hypersportů označených jako Bugatti Chiron SuperSport 300+.

Rekordní Bugatti přitom poháněla vyladěná verze osmilitrového motoru quad-turbo W16, jež produkovala 1.578 koní, tedy přibližně o 100 koní více než standardní motorizace.

SuperSport 300+ se bude dodávat se sníženým podvozkem, silnějšími brzdami, novou sadou lehkých kol z hořčíkové slitiny a vylepšeným čtyřcestným výfukovým systémem. Nechybí aerodynamické úpravy na všech částech vozu, počínaje předním nárazníkem a konče agresivním zadním difuzorem.

Tělo úchvatného Chironu, stejně jako kryt motoru je vyroben z exponovaného uhlíkového vlákna a efektní design je zakončen párem závodních pruhů "Jet Orange." V tomto případě jde o tradiční barvy pro nejúčinnější hyperauta Bugatti.


Interiéru dominuje přístrojová deska a dvě sedadla z uhlíkových vláken upravená Alcantarou. Zpětné zrcátko je provedeno v Beluga Black, zatímco vnitřní obložení má černý eloxovaný povrch.

Modely Chiron SuperSport 300+ připravené k výrobě nebudou sdílet stejnou nejvyšší rychlost jako rekordní prototyp, přičemž Bugatti omezí zákaznické vozy na rychlosti 443 km v hodině.

Aktuálním držitelem rekordu pro sériová auta je švédský Koenigsegg Agera RS. V roce 2017 dokázal uhánět průměrnou rychlostí 277.9 mph, což znamená něco málo přes 447 km v hodině.

Ceny Bugatti Chiron SuperSport 300+ začínají od 3.5 milionu EUR. První dodávky se mají uskutečnit do léta 2021. Podívejte se na rekord Bugatti na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express