BMW Z4 a sedan řady 3: Dvě chystané novinky již brzy (2x VIDEO)..!

17.08.2018 08:44

Třetí generace BMW Z4 není jedinou premiérou mnichovské automobilky, na kterou se letos můžeme těšit. Zatímco "zetko" bude odhaleno v Pebble Beach, na světový debut nové řady 3 s interním označením G20 budeme muset počkat až do Auto Show ve francouzské metropoli.

Na snímcích je vidět, že Z4 zůstává vzhledem blízko konceptu, jenž byl odhalen na loňském Monterey Car Week. Už příští týden bude nejnovější roadster debutovat na kalifornské akci. Hodně napoví video test.

A co generační proměna bavorácké řady 3? Díky inovativní modulární platformě CLAR naroste do délky, šířky a prodlouží se rozvor. Automobilka zde využila větší množství hliníku a vysokopevnostní oceli, proto došlo ke snížení hmotnosti o 55 kg. Zesílena byla torzní tuhost karoserie, výrobce uvádí o 15 až 20 procent.

BMW v rámci pohonných jednotek zatím zmiňuje verzi 330i s nejsilnějším čtyřválcem v historii, podle všeho má mít cca 260 koní a 400 Nm točivého momentu. Na další motorizace si ještě musíme počkat než projdou "schvalovacím kolečkem." Díky nové emisní normě Euro 6d Temp teď mají problémy všechny značky.

Kabina nabídne více místa i pohodlí. Dalšího vylepšení doznalo odhlučnění. Na snímcích je vidět také inovativní palubní digitální deska. Do prodeje se prémiový sedan dostane patrně v závěru letošního roku. Další podrobnosti se dozvíme při světové premiéře BMW řady 3 na pařížském autosalonu. Podívejte se video test. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress