BMW X2 M35i 2.0L TwinPower Turbo: Další člen rodiny "M" je tady (VIDEO)..!

10.09.2018 15:09

Bavorská automobilka zveřejnila zásadní informace k novince své sportovní rodiny "M." Po březnové premiéře BMW X2 by měla nejostřejší varianta oslovit skupinu srdcem mladých zákazníků.

V krátkosti se podívejme na motorizaci, v tomto případě na dvoulitr TwinPower Turbo M Performance. Čtyřválec dostal novou klikovou hřídel, jež byla vyztužena a vybavena většími hlavními ložisky. Nové písty s mírně sníženým kompresním poměrem (9.5: 1 vs. 10.2:1) umožňily použít větší turbodmychadla pro zvýšený výkon. Chladicí systém byl modernizován a nasávaný vzduch má vyšší průtok.

Nový model BMW X2 M35i disponuje výkonem 302 koní. Maximální točivý moment nastupuje již v 1.750 otáčkách za minutu. Výrobce uvádí zrychlení z 0 na 100 km v hodině za 4.9 sekundy.

Pro vyladění jízdních vlastností i optimalizovaného pohonu všech kol testovala automobilka novinku na Severní smyčce německého okruhu Nürburgring.

Standardem modelu je pohon všech kol xDrive ve spojení s 8stupňovým Steptronicem a systémem Launch Control. Nový diferenciál M Sport je integrován do zmiňované sportovní automatické převodovky, která je vybavena řazením pod volantem se speciálním laděním M Performance, včetně dodatečného chlazení a aktualizovaných převodových poměrů.

Zmínit musím volitelný barevný Head-Up displej, nejnovější generaci systému ConnectedDrive i nové aplikace BMW Connected. Bezdrátové použití Apple CarPlay současně nastavilo další možnosti. Bezpečnostní asistenty řidiče zahrnují technologie založené na několika kamerách, ať už jde o upozornění před čelní srážku se zmírněním kolize nebo varování při opuštění jízdního pruhu. Dodám, že auto obouvá pneumatiky o rozměru 225/45R19.

Už za měsíc o tomto čase uvidíme "emkové esúvéčko" nebo přesněji Sports Activity Coupé (SAC) M35i na francouzské Auto Show v Paříži a brzy také v showroomech našich prodejců. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa