BMW Vision, Alfa 4C, Cruze 5dv.- technologie, elegance a praktičnost...

18.03.2011 08:30

BMW si do Ženevy přichystalo studii roadsteru Vision ConnectedDrive. Jak název napovídá, hlavní roli zde hrají komunikační technologie. Auto je trvale připojeno na internet a stalo se na Palexpu přehlídkou nejmodernějších technologockých přístupů, které dnes BMW ve svých modelech využívá. Lahůdkou je nová generace průhledového head-up displeje, jenž zobrazuje informace v zorném poli řidiče. Koncept je také příslibem toho, že BMW může brzy nabídnout zákazníkům malý a hravý roadster.

 

Malé Coupé Alfa Romeo 4C má poháněná zadní kola, jak se na Alfu konečně sluší, a díky použití karbonu váží jen 850 kg. Pohon zajišťuje našlapaná 200 koňová benzínová turbo jednotka. Zrychlení z nuly na stovku zvládne sporťák pod pět sekund, maximálka má přesáhnout 250 kilometrů v hodině.

 

Cruze patří k nejpovedenějším Chevroletům všech dob. Loni se stal globálně nejprodávanějším osobním autem této značky. Do Ženevy dorazilo konečně dlouho očekávané produkční pětidveřové provedení se 400 litrovým kufrem. Hatchback je určitě praktičtější než sedan, který byl dosud jedinou verzí v nabídce automobilky. Prodej odstartuje ve druhé polovině roku. Nabídka motorů se nemění, k dispozici bude benzinová 1.6 a 1.8 a dvoulitrový diesel.

 

Foto: redakce