BMW řady 3 prošlo inovačním procesem a nabídne plug-in hybridy, šestiválce i velký zakřivený hlavní displej (2xVIDEO)..!

20.05.2022 08:59

Na trojkové BMW nedám nikdy dopustit, už z toho důvodu, že mi říkalo v minulosti pane. Za 42 leasingových měsíců modelu 318i jsem si nechal vyměnit lišty stěračů a homokynetické klouby přední nápravy, poškozené z našich rozbitých silnic.

Trojkové BMW vždy vynikalo výborným podvozkem a předpokládám, že se to za deset let nijak nezměnilo. Právě modernizovaný model však začínal v roce 2019 a značka jich prodala už více než 1.1 mil. kusů.

Tato generace se stala loni nejprodávanějším prémiovým vozem střední třídy v Německu i Británii a skvěle si vede rovněž v USA. Přes velký zájem o SUV tvoří u automobilky řada 3 celosvětově čtrnáctiprocentní podíl.

Pořád vypadá skvěle jak sedan tak kombi označené Touring. Ostřejší rysy a přepracovaná maska dávají nejvíce na jevo, že jde o nejnovější bavoráckou trojku. Standardem jsou užší hlavní Full-LEDková světla. Adaptivní kombinace je příplatková.

Dominantou kabiny je prakticky nová palubní deska včetně zakřiveného displeje. Digitální přístrojový štít 12.3palců přechází v jednom celku do centrální 14.9palcového monitoru s infotainmentem iDrive 8. Stejný najdeme v nedávno uvedeném elektromobilu i4, který se stal Autem roku 2022 v Česku. Zachován zůstal prakticky jen původní tvarově povedený volant.

Nejnovější sedan nabízí až tři plug-in hybridních varianty. Kombi Touring dokonce čtyři. Pro obě provedení jsou k dispozici také čtyři benzinové a čtyři dieslové motorizace. Komu jsou málo čtyři válce může jich mít šest. Výkonově se motory pohybují od 150 k do 374 koní.

Rád bych ještě dodal, že prémiový výrobce pracuje s kvalitnějšími a tužšími materiály než běžné značky a tam, kde automobilky používají třeba ocel, tam BMW využívá hliník a podobné ekvivalenty.

Uvedení inovované trojky po celém světě proběhne v červenci 2022. Základní cena v Německu začíná od 43.900 €. Řada 3 Touring od 45.000 €. Ceny v Česku startují u sedanu BMW 318i na částce 1.028.300 korun. Video prezentace sedanu a verze kombi. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress