BMW ALPINA XB7 2023: Symfonie luxusu s mild-hybridním osmiválcem o výkonu 630 koní (VIDEO)..!

21.09.2022 09:19

Působivá a konfortní jízdní dynamika, velký výkon a luxus, to jsou hlavní atributy inovativního SUV. Pro rok 2023 těží Alpina XB7 z řady aktualizací včetně motoru nové generace, ještě ostřejšího designu a vylepšených asistenčních systémů i konektivity.

Nová osmiválcová jednotka Alpina 4.4 litru s mild-hybridní technologií BMW nyní produkuje 630 koní (+18 koní). 48voltový startér-generátor umístěný v převodovce zlepšuje odezvu vysoce výkonné motorizace tím, že podle potřeby využívá podporu elektromotoru.

V této nejnovější generaci agregátu V8 bi-turbo je implementováno příčné výfukové potrubí, které rozděluje proud plynů homogenně do dvou turbodmychadel typu twin-scroll. Díky tomu jsou turba vysoce citlivá a reakce po sešlápnutí plynu až neskutečná.

Z nuly na stovku dokáže nová evoluce velkého SUV Alpina zrychlit za 4 sekundy a řidiči nabídne maximální rychlost 290 km v hodině na standardních 21palcových kolech.

8rychlostní sportovní automat s originálními tlačítky řazení Alpina Switch-Tronic reaguje na podněty řidiče v řádu milisekund. K dispozici má rovněž tři jízdní režimy Comfort, Sport a Sport Plus.

Pokud jde o asistenční systémy, tak Alpina XB7 nabízí ve standardu Active Driving Assistant Plus a Parking Assistant Professional. Parkovací systém zahrnuje nově asistenci pro manévrování a jízdu s přívěsem.

Například v USA si výrobce cení svou nejnovější "symfonii luxusu" BMW ALPINA XB7 minimálně na 145.000 USD MSRP (cca 3.606.000 korun) plus 995 dolarů za manipulační příplatek. Objednávky budou otevřeny ještě v září s prvními dodávkami počátkem roku 2023. Na dostupnost v Česku se informujte u našich dealerů značky. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa