BMW 320d xDrive GT: Na hrad Bouzov s neskutečně prostorným bavorákem..!

19.11.2017 16:28

K redakčnímu testu jsem dostal loni modernizovaného "velkého cestovatele." Model 320d Gran Turismo s pohonem všech kol xDrive a M paketem má pod kapotou 190 koní.

Hned po usednutí jsem seřídil volant a elektricky stavitelná a vyhřívaná sedadla s pamětí. Malinko jsem se trápil s nastavením cíle cesty v navigaci, chce to trošku cviku, k hradu Bouzov totiž těžko přiřadíš číslo popisné. Druhé zadání už bylo ok.

Interiér je velmi příjemný, včetně tvaru volantu s pádly i dokonale fungujícího osmistupňového automatu Steptronic. Na tunelu vedle řadičky si můžete nastavit eco, případně sportovní mód, já jsem využíval ten standardní.

Téměř dvě stovky koní pod pravou nohou se 400 Nm točivého momentu pro mě znamenaly opravdu radost předjíždět. Interiér je velmi kvalitně odhlučněn a podvozek je nastavený naprosto skvěle, tak jak to umí jen BMW. Prostě "velký cestovatel" se vším všudy.

Na první pohled je "GT" mnohem větší než běžná "trojka," rozvor náprav činí úctyhodných 2.920 milimetrů. V kabině je to znát hlavně vzadu. Oceňuji vzpěru na spodním víku kufru a jeho prostor. Zavazadelník pojme 520 litrů.

Šlo o předváděcí vůz, který jezdí takříkajíc kolem komína. Po přibližně "pětistech" najetých kilometrech mi klesla spotřeba u čtyřkolky, včetně jízdy po dálnici z 9.2 l na průměrných 6.8 litrů nafty.

Co dodat závěrem? Vedle prostorné kabiny "trojkového BMW GT" a výborných sedaček oceňuji designový prvek, tedy bezrámové dveře, ale i jízdní pohodu a stabilitu podvozku.

Výlet na romantický hrad Bouzov, kde byli prvními pány Búzové se vydařil. Historickou památku z 15. století, na které jsou filmaři jako doma, jsem tak po mnoha letech konečně viděl na vlastní oči.

Poslední velkou hereckou osobností, jež zde natáčela, byla hvězda francouzské kinematografie Jean Reno. Jirka Hyner