Beyoncé ft. Beam – Energy z alba Renaissance (VIDEO)

30.07.2022 14:46

Jako milovník černé muziky sleduji Beyoncé od dob Destiny´s Child. V mé Djské diskografii nechybí spousta jejich maxáků včetně debutového sólového alba Dangerously In Love z roku 2003. Včera zveřejněné album Renaissance je sedmou řadovkou zpěvačky a držitelky 28 cen Grammy. Fanoušci Beyoncé se jí zastali při úniku nahrávek z této nejnovější desky na internet.

Jedna z ikon R&B mě překvapila expresivně pojatými věcmi i využitím samplů. Tanečně povedené kousky Cuff It, Break My Soul nebo Move dostanou určitě i další remixy. Našel jsem tady dokonce track se samplem Donny Summer, konečně ta se objevuje i v názvu skladby coby slovní hříčka Summer Renaissance. Líbí se mi úvodní I'm That Girl.

"Vytvoření tohoto alba mi umožnilo najít místo, kde můžu snít a najít únik v době, která je pro svět děsivá. Umožnilo mi to cítit se svobodně a odvážně v (kovidové) době, kdy se nic jiného nehýbalo. Mým záměrem bylo vytvořit si bezpečné místo. Místo bez posuzování. Místo, kde se lze osvobodit od perfekcionismu a hodnocení. Místo, kde se dá vykřičet. Uvolnit se. Cítit svobodu. Byla to krásná cesta za poznáním,“ říká Beyoncé (maminka tří dětí).

Na své další sólovce rodačka z Houstonu spolupracovala s Grace Jones, Dreakem, Temsem nebo Beamem. Kus kvalitní producentské práce odvedli The Dream, Hit Boy, Skrillex, Nile Rogers nebo manžel Jay-Z. Posílám Beyoncé ft. Beam a Energy (je zde využit sampl Kelis - Get Along With You). Jirka Hyner

 

Tracklist

1. I'm That Girl

2. Cozy

3. Alien superstar

4. Cuff It

5. Energy ft. Beam

6. Break My Soul

7. Church Girl

8. Plastic Off the Sofa

9. Virgo's Groove

10. Move ft. Tems, Grace Jones

11. Heated

12. Thique

13. All Up In Your Mind

14. America Has a Problem

15. Pure/Honey

16. Summer Renaissance

 

Foto: Beyoncé