BENTLEY BENTAYGA V8 Extended Wheelbase 2023: Tři konfigurace sedadel s wellness prostředím a výkonem 550 koní (VIDEO)..!

12.05.2022 08:46

Své luxusní SUV britská značka prodloužila o 180 mm a vytvořila tak další Grand Tourer definující kvalitu Bentley. Model nabízí zvětšené vnitřní rozměry ve srovnání s ostatními konkurenty a využívá jízdní technologii Bentley Dynamic Ride.

Zájemce si může objednat tři konfigurace sedadel vedle čtyř a pětimístné verze zcela nového uspořádání 4+1. Specifikace sedadel "Airline Seat" zahrnuje světově první automatické snímání klimatu a pokročilé systémy nastavení polohy s novou technologií sedadel se zaměřením na wellness.

Jde o klimatizovaná sedadla, jež snímají tělesnou teplotu cestujícího a jeho povrchovou vlhkost. Následně upravují okolní klima a proudění vzduchu pro maximální pohodlí. Systém dokáže snímat dokonce tlakové body na sedadle cestujícího a provádět další úpravy.

Extended Wheelbase bude k dispozici se čtyřlitrovým dvakrát přeplňovaným osmiválcem produkujícím 550 koní s maximálním točivým momentem 770 Nm. Veškerou energii přenáší na všechna kola samočinná převodovka.

Bentley na modelu prezentuje rovněž inovativní systém řízení zadních kol nedávno využitý u sesterského Continentalu GT. Snižuje poloměr otáčení a zlepšuje stabilitu při vysokých rychlostech.

Za zmínku stojí řada nových možností obložení včetně náročného druhu diamantového prošívání, perforovaného vzoru u výplní dveří s využitím LEDtechnologie a samostatný ionizační systém pro zadní prostor cestujících.

Dodávky luxusního SUV Bentayga s prodlouženým rozvorem náprav začnou v posledním čtvrtletí letošního roku v závislosti na daném trhu. Přikládám video prezentaci novinky. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress