Během Vánoc zahynulo na silnicích v Česku šest lidí...

27.12.2011 15:27

Praha - Při dopravních nehodách během vánočních svátků na českých silnicích zahynulo šest lidí. Je to podstatně více než loni, kdy si nehody vyžádaly za tři dny jedinou oběť. V roce 2009 zemřeli o Vánocích tři lidé. Letošním nejtragičtějším vánočním dnem se stal druhý svátek vánoční, který si vyžádal čtyři životy a tři těžce raněné. Celkem se za tři dny těžce zranilo devět lidí. Policie po celé ČR evidovala zhruba 350 nehod, pod vlivem alkoholu zjistila 41 řidičů, informovala na svých webových stránkách.

Do pondělního podvečera policie evidovala oběti čtyři. V Ostravě-Proskovicích pak auto kolem 18:30 srazilo pravděpodobně opilého osmačtyřicetiletého muže, který vstoupil či upadl do dráhy jedoucího auta. Muže se sice podařilo na místě resuscitovat, následně ale jeho srdce znovu selhalo.

O několik hodin později se stala další tragická nehoda v Ludgeřovicích. Mladá žena tam na silnici vedoucí kolem potoka nezvládla řízení a sjela do jeho koryta. Ještě před tím ale narazila do plynového vedení a pak do mostní konstrukce. Ženu z vraku zaklíněného pod mostem museli vyprostit hasiči. Utrpěla ale závažná poranění hlavy a páteře neslučitelná se životem.

V neděli pozdě večer se stala tragická nehoda u Újezdu pod Troskami na Jičínsku, kde neznámý řidič srazil a usmrtil sedmašedesátiletého chodce. Řidič těžce zraněnému muži první pomoc neposkytl a z místa nehody ujel. Další obětí je jedenadvacetiletý mladík, který se svým vozem havaroval v noci ze soboty na neděli na pražském Chodově. Svým mnohačetným zraněním podlehl na místě. Zdroj a foto: ČTK