BAY, BAY, BEETLE 2019: Smutné loučení s výrobou..!

11.07.2019 16:08

Ikonický Volkswagen Brouk se po včerejší tiskové zprávě oficiálně loučí. V mexickém závodě Puebla končí výroba auta, které dalo vale hranatým tvarům a vytvořilo kult, na který se nedá zapomenout. Do samotného Mexika se první vozy z Německa dostaly již v roce 1949. Po skončení výroby u západního souseda se tam začaly vedle Brazílie také vyrábět.

Posledním produkčním kusem třetího typu inspirovaného retro designem původního Beetlu je Coupé v barvě Denim Blue (foto výše). Vůz bude vystaven v místním muzeu Volkswagen.

Německá značka představila v Americe ten první jako Type 1. Jen ve Spojených státech se ho prodalo téměř pět milionů, celosvětově celkem 21.5 milionu aut. V roce 1998 přišel New Beetle, prostě adoptivní “moderní retro brouk.” Mezi lety 1998 až 2010 si ho pořídilo více než 1.2 milionů motoristů. V roce 2011 se ukázala světu současná generace. V USA si k dnešnímu dni koupilo evolučního Brouka přes půl milionu přiznivců kultovního automobilu. Níže se můžeme podívat, jak šel čas u verze kabrio.

Sám jsem auto v barvě "Paprika Red" vyrobené koncem devadesátých let v Pueble vlastnil. Pane, mi říkalo 7 let. Poté mi v Beskydech zkřížil cestu mohutný jelen. Po nárazu mi posunul o několik milimetrů přední nápravu a auto bylo rázem na odpis. Určitě bych s ním jezdil ještě pár let. Brouku, tedy sbohem! Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa