AUTO Straßenverkehrz 2020: Škodovka si odváží ocenění v šesti kategoriích..!

24.06.2020 11:12

Anketa "Rodinné auto roku" se letos konala již podeváté. Zařazeny zde byly pouze vozy kombi, SUV a dodávky nabízející zavazadelník s objemem minimálně 400 litrů. Jejich základní cena přitom nemohla přesáhnout 45.000 eur.

Čtenáři německého motoristického magazínu volili modely Škoda "Rodinným autem roku" celkem v šesti kategoriích. Přitom hodnocení se zúčastnilo celkem 128 vozů, které byly rozděleny do tříd podle ceny a poté v nich soutěžily o titul "Nejlepší design," dále "Nejlepší technologie" a "Nejlepší poměr ceny a výkonu."

V každé z těchto kategorií volili korespondenti vždy nejlepší dovážený automobil a celkového vítěze. Octavia kombi získala v cenové třídě do 25.000 eur titul za "Nejlepší design," mezi dováženými vozy a zároveň si zde odváží cenu pro celkového vítěze. Kromě toho tato škodovka získala mezi dováženými auty rovněž titul "Nejlepší technologie."

Superb kombi dostal v kategorii od 25.000 do 35.000 eur titul "Nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty" mezi dováženými vozy i celkové prvenství.

Kromě toho se ve své třídě stal i vítězem disciplíny "Nejlepší technologie." Od prvního ročníku ankety, jenž byl vyhlášen v roce 2011, si auta značky Škoda odvezly celkem 34 ocenění. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto