AUTO ŠKODA zažívá šťastné období...

09.06.2011 21:01

Společnost Škoda Auto se stala za rok 2010 největším českým importérem. Nárůst výroby činil oproti roku 2009, téměř 19 procent. Podle sdružení CZECH TOP 100 si automobilka Škoda v žebříčku 100 nejvýznamnějších firem v ČR, udržela své prvenství i v loňském roce.

Model Yeti (na snímku řez vozu z brněnského Autosalonu) se vyrábí mimo závodu v Kvasinách, také v indickém Aurangabadu a montuje v ruské Kaluze. Celkově se vyrobilo za dva roky více než 100 tisíc těchto malých SUV. S takovým úspěchem přitom vedení Škody Auto nepočítalo. Od roku 2013, se tak bude model vyrábět i v Číně.

Na letošním jubilejním 10. Autosalonu v Brně se značka prezentovala vedle ženevského konceptu Vision D, také vozy Superb Laurin&Klement, Superb Greeline i Yeti Bi-color. V expozici automobilky mohli návštěvníci obdivovat závodní speciál Fabia S2000 pro šampionát IRC i akční model Fabia Monte Carlo. Dravý výraz dodávají autu černé prvky, včetně plastových lemů, střechy se spoilerem, litých kol a mohutného zadního difuzoru. Interiér charakterizují přední sportovní sedadla a doplňky v černé kůži s červeným prošitím. Těmi se chlubí věnec tříramenného volantu, řadicí páky i madla ruční brzdy. Vše doplňuje sportovní podvozek.

Foto: redakce