AUTO ROKU 2020 podle českých motoristů (GLOSA)..!

10.01.2020 08:58

Součástí ankety Auto roku v České republice je rovněž hlasování motoristické veřejnosti. V závěru loňského roku bylo odevzdáno 45.320 hlasů pro celkem 63 přihlášených automobilů.

V kategorii malých aut zvítězil jednoznačně Peugeot 208. Nejnovější generace designově odvážné novinky konkurenci doslova deklasovala. "Francouz" získal napříč všemi auty nejvíce hlasů.

V nejvyrovnanější nižší střední a střední třídě zvítězila Škoda Scala, těsně před Mazdou3. Rozdíl byl pouhých 19 hlasů!

Naopak nejméně modelů bylo nominováno ve vyšší střední a luxusní kategorii. Tady hlasovali motoristé pro Volvo S60/V60/V60CC.

Velmi těsný souboj se odehrál rovněž v malých crossoverech. Mezi Škodou Kamiq a Mazdu CX-30 to znamenalo jen 310 hlasů ve prospěch českého vozu, přestože technologicky je mnohem vyzrálejší, ale dražší Mazda.

Ve třídě středních SUV domimovalo Subaru Forester e-Boxer (foto výše). Velkým esúvéčkům potom kralovalo BMW X7.

Pick-upem roku je podle českých motoristů Ford Ranger Raptor, se kterým značka sklízí nejen v Evropě prodejní úspěchy. Konečně letos jedou Dakar všechny české posádky právě s upravenými speciály Ford Raptor. Pro tohle auto hlasovalo 2.793 čtenářů.

Docela úsměvně dopadla kategorie sportovní vozů. Tady Hyundai i30 Fastback N porazil o 39 hlasů Ferrari F8 Tributo.

Celé hlasování veřejnosti by se mohlo spíše změnit na anketu, co bych si nejraději koupil. Pokud by to bylo na mě, jednoznačně bych si pořídil Mazdu3 v provedení sedan s benzinovým dvoulitrem. Váhal bych jen nad barvou karoserie. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: SDA a Newspress