AUDI TT RS COUPÉ a ROADSTER 2.5 TFSI 2019: 400 koní, vylepšená aerodynamika, virtuální kokpit a zvuk Bang & Olufsen (VIDEO)..!

11.02.2019 14:22

Německá automobilka odhalila na oficiálních snímcích modernizované Audi TT RS. Ostré linie obou variant vozu byly ještě dále vylepšeny o upravenou přední část vozu, zadní partie s pevným křídlem a inovativní technologie.

Audi zde nabízí 12.3-palcový "Virtual Cockpit" ve standardu. Byl zdokonalen tak, aby poskytoval navíc údaje o výkonu, včetně tlaků v pneumatikách a točivém momentu motoru. Informační systém je "aktuální" díky Wi-Fi hotspotu, online službám a připojení Audi Phone Boxu. Špičkový zvuk zajišťuje audio systém Bang & Olufsen s výkonem 680 watt.

Sportovní sedačky a volant je u modernizovaného modelu proveden v materiálu Alcantara s designem RS. Loga nejdeme také na pedálech a prahových lištách. Volitelné balíčky dodávají červené nebo modré kontrastní bezpečnostní pásy a podlahové rohože.

Aktualizovaný podvozek čtyřkolky Quattro zahrnuje větší kotouče předních brzd, adaptivní řízení a volitelné adaptivní odpružení, které lze nastavit pro pohodlnější nebo agresivnější jízdu. Kola z lehké slitiny mají standardní rozměr 19 palců. K dispozici jsou i 20-palcové varianty. Upoutají zadní světla Matrix OLED.

Srdcem kupátka nebo roadsteru je oceňovaný pětiválec 2.5 TFSI o výkonu 400 koní s točivým momentem 480 Nm. Na všechna čtyři kola přenáší energii sedmi rychlostní automat DSG. Výrobce udává zrychlení z 0 na 100 km/h za 3.7 sekundy. Maximálka je omezena na 250 km v hodině, případně ta volitelná činí 280 km/h.

Aktualizované Audi TT RS půjde objednat v závěru měsíce s tím, že vůz se má u dealerů značky ukázet v dubnu. Coupé startuje v Británii na sumě 60 tisíc liber, za roadster si připlácí ještě 2 tisíce. Video prezentace nabídne úžasný zvuk motoru a rovněž pohled do interiéru. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer