AUDI TT RS 2.5-litru pro AUTO SHOW v New Yorku 2019 (VIDEO)..!

11.04.2019 13:30

Vedle sportovního vzhledu představuje nové Audi TT RS maximum inovativních technologií a více dynamiky. Americký debut zažije 17. dubna během prvního novinářského dne na autosalonu v New Yorku.

V interiéru má řidič k dispozici infotainment s intuitivními a snadno ovladatelnými funkcemi. Za zmínku stojí možnost bezdrátového dobíjení kompatibilních smartphonů. Pro optimalizaci signálu lze telefon propojit přímo s anténou vozu. Dostupné rozhraní poskytuje využítí Apple CarPlay ™ a Google ™ Android Auto. Zvukový systém Bang & Olufsen s výkonem 690 wattů poskytuje opravdový zážitek. Vyhřívaná přední sedadla z jemné kůže Nappa RS mají typické voštinové prošití.

Design karoserie má agresivnější vzhled s černou mřížkou Singleframe® a podpisem "quattro" v matném titanu. Další otvory umístěné za voštinovou mřížkou umožňují lepší chlazení motoru. Široký postoj TT je podtržen bočními vstupy vzduchu. V zadní části přepracovaný pevný zadní zadní spoiler a velké oválné koncovky výfuku se hlásí ke sportovnímu DNA vozu. Standardem jsou LED hlavní světlomety i OLED koncová světla (organické světlo emitující diody) ve vizuálně působivém 3D designu.

Srdcem Audi TT RS je pětiválcová jednotka 2.5 litru generující 394 koní. Využívá unikátní sekvenční zapalování 1-2-4-5-3, umožňuje tak střídavý zážeh mezi sousedním válcem a těmi, jež jsou od sebe vzdálenější. Kupátku TT RS to dává svůj vlastní rytmus. Výkon na všechna kola přenáší sedmistupňová převodovka S tronic. Zrychlení z nuly na stovku činí jen 3.6 sekundy.

Model disponuje 19palcovými 5-paprskovými koly Audi Sport v matném titanovém provedení. Nově dostupný dynamický balíček obsahuje 20palcová, 7-paprsková kovaná kola, červené brzdové třmeny a výfukový systémem Sport s černými koncovkami. Audi TT RS je k dispozici v sedmi barvách karoserie.

Novinkou pro rok 2019 jsou odstíny Turbo Blue (viz snímky), Tango Red metallic a Kyalami Green. V případě červeného coupé níže jde o modelový rok 2018. Auto Show v New Yorku bude veřejnosti otevřena od 20. do 28. dubna. Pro tamní trh začíná Audi TT RS na ceně 66.900 dolarů. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa