AUDI RS 5 Coupé a Sportback V6 2023 nabídne stylový design a pod kapotou 444 koní (VIDEO)..!

18.05.2022 08:57

Audi of America oznamuje exkluzivní sportovní balíček Competition pro model RS 5 Coupé a RS 5 Sportback 2023, který přináší vylepšený výkon i design. Lepší jízdní dynamika je dosažená díky odpružení Coilover, vylepšenému softwaru a pneumatikám Pirelli P Zero Corsa. Sportovní výfukový systém RS povyšuje zvukový zážitek na novou úroveň.

Šestiválec Bi-turbo nabízí řidiči pod pravou nohou 444 koní, přičemž RS 5 Coupé dosahuje zrychlení z 0-100 km za 3.8 sekundy a RS 5 Sportback to zvládá za 3.9 s. Oba modely jsou vybaveny paketem Competition se zvýšenou maximální rychlostí 290 km/h, tedy o 40 km/h více než činí standardní maximálka vozu a až 10 km/h z maximální rychlosti 280 km/h u balíčku Dynamic plus.

Zákazníci, kteří si objednají RS 5 Coupé nebo Sportback, získají systém odpružení coilover se světlou výškou posazenou o 10 mm niže než standardní modely RS 5. Zákazníci si ji mohou ručně snížit o dalších 10 mm, čímž se celkově sníží o 20 mm. S touto konfigurací Audi Sport je ovládání vozu mnohem přesnější. Vylepšený zadní diferenciál quattro sport zajišťuje vyšší stupeň agility, zvláště když řidič zvolí jízdní režim "Dynamic."

Paket Competition přináší nový datový soubor v řídící jednotce se změněnými parametry určenými pro přesun výkonu na zadní kola. Aktualizovaný software převodovky umožňuje zkrácení doby řazení.

Dále získal balíček řadu prvků zaměřených na motorsport, které umocňují charakter modelu. Součástí jsou přední sedadla s kombinací sedací plochy Pearl Nappa a Dinamica s bočním obložením Piano Black, která nahrazují standardní kožená v provedení Fine Nappa. Paket rovněž vylepšuje několik klíčových součástí interiéru potažených Alcantarou s kontrastním prošíváním v crescendo červené včetně tříramenného vyhřívaného volantu, řadicí páky a středové konzoly.

Bezpečnostní pásy a koberečky mají červené lemování, které ještě více podtrhuje charakter paketu, zatímco matné karbonové vložky RS doplňují sportovní estetiku. Kromě začleněného loga Audi RS do podlahových koberečků budou světla Audi beam promítat z pod dveří vozidla logo RS Competition, kdykoli se otevřou. A konečně balíček Competition obdrží unikátní virtuální uspořádání kokpitu zobrazené jako sportovní režim Runway.

Logo Audi na přední a zadní části vozu, stejně jako označení modelu disponuje lesklým černým povrchem. Na karoserii je přidáno několik prvků z matných uhlíkových vláken včetně předního splitteru, zadního difuzoru a krytů vnějších zpětných zrcátek. Bezpečí posádky jistí přední keramické a zadní ocelové brzdiče, které jsou spárovány s červeně lakovanými třmeny.

Nakonec si zákazníci mohou vybrat, zda budou mít své RS 5 Coupé nebo Sportback v laku s krystalovým efektem Sebring Black, jež je exkluzivní pro paket Competition.

Ceny Audi RS 5 Coupé startují s doporučenou cenou začínající na 75.900 USD, tedy asi 1.780.000 korun. Audi RS 5 Sportback MSRP začíná na sumě 76.200 dolarů. Sportovní balíček stojí 16.100 USD, přičemž objednávky budou v USA zahájeny během června 2022. Na dostupnost v Česku se ptejte u našich dealerů Audi. Podívejte se na video prezentaci obou modelů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa