AUDI A3 SPORTBACK Quattro 2020 se ukáže v Ženevě (VIDEO)..!

10.02.2020 08:47

Po dlouhých osmi letech se dočkal kompaktní hatchback konečně nové generace. Postupně má dostat jedenáct verzí, včetně sedanu, sportovních variant S3, RS3 a patrně i zvýšeného Allroadu.

Varianta S3 zůstane u aktuálního čtyřválce 2.0 TFSI s výkonem 310 k, jenž prošel optimalizací. Spojka je nyní umístěna na konci hnacího hřídele před diferenciálem zadní nápravy. Jde o polohu, která prospívá zejména rozložení hmotnosti na nápravy.

Audi zmiňuje v tiskové zprávě odlehčený elektronický systém pohonu všech kol Haldex 6. Na zadní kola dokáže posílat ještě více síly než v minulosti, ovšem jedině v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Inovativní technologie progresivního řízení, adaptivního podvozku a pohonu všech kol nově vzájemně spolupracují, což přinese mimo jiné rychlejší odezvu.

Lajcky řečeno. Všechny systémy teď budou vědět, zda je auto v nedotáčivém smyku a všechny zareagují, aby jej vyrovnaly, včetně vektorování točivého momentu pomocí brzdění. Dosud byly decentralizované, proto jeden nevěděl, co dělá druhý.

My se na Audi A3 Sportback Quattro můžeme podívat na několika oficiálních snímcích z "azorských" testů, kde vidíme model v zajímavé kamufláži, která už prakticky odhaluje kompletní design.

Před světovým debutem v Ženevě totiž připravila automobilka novinářské testy na ostrově São Miguel v portugalském souostroví Azory, jež znají velmi dobře piloti soutěžních rallye vozů. Přikládám video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress