ASTON MARTIN VANTAGE Roadster 4.0 litru V8 2020 bude debutovat na autosalonu v Ženevě (VIDEO)..!

12.02.2020 14:26

Nejnovější luxusní vůz Aston Martin bude za necelý měsíc debutovat na výstavišti Palexpo. Díky dodatečné výztuži je otevřený model o 60 kg těžší než kupátko, ale na výkon to má jen minimální vliv.

Energii přeplňovaného osmiválce AMG o výkonu 510 koní s točivým momentem 685 Nm přenáší na zadní kola osmistupňový automat ZF s páčkami pod volantem. Z nuly na stovku zrychlí Roadster za 3.8 sekundy. Britský výrobce uvádí maximálku s hodnoutou 306 km v hodině.

Sedmistupňová manuální převodovka dříve nabízená v omezené edici Vantage AMR je nyní k dispozici ve voze s pevnou střechou, zatím však není dostupná v nejnovějším Roadsteru.

Aston Martin patřičně optimalizoval podvozek, upravil software adaptivního řízení i nastavení zadních tlumičů. Kalibrací prošel stabilizační systém a řidič může využít jízdní režimy Sport, Sport+ a Track.

Sklopný mechanismus má strukturu tvaru písmene Z a je nejrychlejším systémem s plátěnou střechou na trhu. Aston tvrdí, že se do zavazadelníku zmenšeného na 200 litrů dokáže složit za pouhých 7 sekund při rychlosti do 50 km/h. Špičkově zpracovaný interiér i funkci střechy si můžete prohlédnout na videu.

Výstavní premiéru si Aston Martin Vantage Roadster 2020 odbude na březnové Motor Show v Ženevě. K zákazníkům se automobil připomínající 70. výročí ikonického modelu dostane počátkem léta s prodejní cenou od 126.950 liber. Je tedy o 12.100 liber dražší než Coupé. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express