ASTON MARTIN VANTAGE 4.0 TURBO V8: Senzační britský sportovec (VIDEO)..!

13.04.2018 11:21

Této tiskové zprávy nešlo si nevšimnout. Zvláště, když jsem viděl při návštěvě Londýna desítky Astonů prohánět se ulicemi britské metropole.

Nejnovější Vantage je vlastně první Aston Martin vyvinutý od začátku do konce pod vedením nového týmu společnosti. Začnu u designu, protože s majestátně stoupajícím zadním spoilerem a nádhernými detaily koncových světel vypadá auto naprosto skvěle.

Přední část evokuje lovce. To je rozdíl od asi půvabnějšího DB11, jenž zvedá příď více k obloze. Vantage dostal chytrou aerodynamiku s tím, že některé věci nejsou na první pohled viditelné.

Se sesterským modelem DB11 sdílí Vantage hodně technologických prvků včetně 4.0-litrového turbo motoru V8 původem od AMG, ovšem vylepšeném a naladěném britskými inženýry.

Konečný poměr pohonu automatického měniče točivého momentu je ve Vantage mírně kratší než u DB11. Z nuly na stovku umí tento krasavec zrychlit za 3.7 sekundy. Kabina je provedena v luxusní kůži s typickými detaily značky Aston Martin.

Redaktoři serveru Auto Express vyzkoušeli vůz na portu Portimao v Portugalsku. Standardní ocelové brzdy podle nich odvádějí skvělou práci, ovšem pokud je potřeba vyrazit s Vantage na okruh, doporučují volitelnou karbonovou keramickou sestavu.

Musím říct, že je to luxus, mít pod pravou nohou 503 koní a 685 Nm točivého momentu. Vantage je zatím k dispozici pouze s osmistupňovým automatem od ZF, manuál bude v nabídce později. Cena činí nemalých 120.900 tisíc liber. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress