ASTON MARTIN DBS 59 Edition: Unikátní model oslavující vítězství v Le Mans (VIDEO)..!

05.11.2018 08:40

Právě prezentovaná novinka britské značky je inspirovaná historickým úspěchem vozu Aston Martin DBR1 ve 24-ti hodinovém závodě Le Mans. Oslavuje hned dvojí vítězství z roku 1959. Tehdy vyhrála automobilka nejen na slavném francouzském okruhu, ale i MS sportovních vozů díky Siru Stirlingu Mossovi.

Aston Martin v nadčasové barvě Racing Green okamžitě identifikujete. Jeho základ tvoří nejrychlejší momentálně vyráběný model značky DBS Superleggera s výkonem 715 koní.

DBS 59 využívá lesklé povrchové úpravy uhlíkových vláken, nejvíce je to patrné na střeše nebo zadním víku kufru. Klasická kombinace kůže Obsidian Black a Chestnut Tan je použita v celém interiéru spolu s látkou inspirovanou materiálem sedáku původního DBR1.

Bronzové detaily a loga "DB 59" jsem našel na karoserii i v interiéru, třeba na sedadlech. Každý vůz bude očíslován 1 až 24. Ano, přesně tolik vznikne unikátních kusů.

K dalším zajímavým doplňkům patří speciální kožená přilba a racingové oblečení. Rukavice jsou replikou těch, které patřily vítězi závodu v Le Mans Carollu Shelbymu. Vychytávkou je i dvoudílná sada zavazadel přízpůsobená interiéru. Tak se kochejme tou nádherou, přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress