ASTON MARTIN DBS Superleggera 5.2 litru V12: Limitovaná edice CONCORDE..!

27.11.2019 08:50

Na světě je další speciální edice DBS Superleggera. Jde o nejnovější Aston Martin v omezené řadě speciálů zaměřených na letectví. V edici "Wings Series" navazuje na Aston Martin Vanquish S Red Arrows, Aston Martin Vantage Blades a na model V12 Vantage S Spitfire 80.

Odhalení nejnovějšího DBS přichází 16 let poté, co se Concorde naposledy dotkl letištní plochy.

Vůz získal exkluzivní bílý lak s barevnými prvky společnosti British Airways na zadním difuzoru, po stranách střechy i na předním spoileru. Nechybí zde chromové logo BA a na střeše je vytvořena z uhlíkových vláken silueta letadla Concorde.

Speciální edice deseti kusů DBS Superleggera Concorde dostane exkluzivní loga Aston Martin, včetně identifikačních čísel letadel a plaketek s podpisy.

Na sedadlech vidíme loga Concorde i titanová řadící pádla pod volantem vyrobená z lopatek kompresoru letadla. Kabina je provedena v kůži i materiálu Alcantara a pokud otočíte sluneční clonu řidiče dolů, najdete zde další grafiku (údaje o rychlosti) související s letadly Concorde. Spony bezpečnostních pásů jsou vyrobeny z leteckého hliníku.

Srdcem tohoto automobilového skvostu je dvanáctiválec 5.2 litru dopovaný dvěma turby. Produkuje úžasných 715 koní s točivým momentem 900 Nm. DBS umí zrychlit z nuly na stovku za 3.4 sekundy.

Zvláštní vydání DBS Superleggera slaví 50 let od prvního letu stroje Concorde. Všech deset vyrobených vozů bude prodáno v autorizovaném zastoupení společnosti Aston Martin v Bristolu, což je jen co by kamenem dohodil od místa, kde nyní sedí poslední Concorde, jenž kdy létal. A ptáte se na cenu? Bude patrně mnohem vyšší než standardní DBS za 225 tisíc GBP. Jirka Hyner

P.S. Část zisku z prodeje automobilů bude věnována charitativní organizaci Air League Trust, která učí létat děti z méně privilegovaného prostředí a poskytuje některé nástroje, jenž jim pomohou stát se leteckými inženýry.

 Zdroj a foto: Newspress a Carbuyer