ASTON MARTIN DBS GT Zagato V12: Konečný design pro GT z unikátní kolekce DBZ Centenary..!

11.07.2019 08:47

Britská značka zveřejnila po skicách z počátku letošního roku snímky s konečným designem modelu DBS GT Zagato. Unikátní sběratelský vůz se bude vyrábět až během příštího roku a připojí se ke každému z 19 vozů DB4 GT Zagato, které mají být letos postaveny v Aston Martin Works.

Aston a italská karosárna Zagato si totiž letos připomínají 60 let od zahájení spolupráce a automobilka k tomu přidává 100 let od svého založení. Významná jubilea proto obě firmy oslavují prostřednictví DBZ Centenary Collection, jejíž součástí jsou zmiňované vozy, z nichž každý bude vyroben jen v devatenácti exemplářích.

DBS GT Zagato vidíme na oficiálních snímcích ve společnosti DB4 GT Zagato Continuation. Novinka vychází z modelu DBS Superleggera, ale liší se karoserií se stylovými prvky karosárny Zagato.

Rozměrnou masku chladiče v tomto případě doplňují mohutné boky s masivním zadním difuzorem a velkými koncovkami výfuků. Nejvíce pozornosti si podle úterní tiskové zprávy zaslouží střecha. Je vyrobena z jednoho panelu z uhlíkových vláken. Nechybí na ni typické "vyboulení" nad hlavami řidiče a spolujezdce, ovšem zcela postrádá zadní okno. Vnitřní zpětné zrcátko proto nahrazuje kamerový systém.

A co najdeme pod kapotou? Dvanáctiválec 5.2-litru Bi-turbo z vozu DBS Superleggera o výkonu 715 koní s točivým momentem 900 Nm. Veškerou sílu motoru přenáší na zadní kola osmistupňová samočinná převodovka od ZF.

V rámci exkluzivní sběratelské kolekce DBZ Centenary má Aston Martin DBS GT Zagato spolu s DB4 GT Zagato zamířit k zákazníkům s cenou šest milionů britských liber, což je asi 171 milionů korun. K zákazníkům se vozy dostanou postupně. Letos budou předána kupátka DB4 GT Zagato Continuation, evoluční modely DBS  GT Zagato se začnou vyrábět až v příštím roce. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress