ASTON MARTIN DBR22: Dvoumístný koncept s motorem V12 bude brzy realitou (2xVIDEO)..!

16.08.2022 08:59

Britský ikonický výrobce představí na Monterey Car Week svůj patrně nejvzácnější vůz v bohaté 109leté historii. Jde o špičkový dvousedadlový sportovní model s klasickým otevřeným kokpitem podobný DBR1 a DB3S. Vyjadřuje to však novým dynamickým pojetím.

Známý ultimátní sportovní vůz DBR1 se stal jedním z nejdůležitějších a nejvlivnějších vozů Aston Martin všech dob. Vyhrál řadu významných závodů, z nichž nejslavnější byl samozřejmě "Le Mans" v roce 1959, řízený Carrollem Shelbym a Royem Salvadorim. Ve stejném roce dovedl tým značky ke konečnému vítězství v mistrovství světa sportovních vozů.

DB3S představuje důležitou součást soutěžní historie Aston Martin. Slitinová karoserie Franka Feeleyho představená v roce 1953 se stala známou pro své křivky a aerodynamickou účinnost, čímž se značka etablovala jako uchazeč o vítězství v Le Mans a dosáhla několika působivých výsledků.

Kapota nejnovějšího konceptu je vybavena větracím otvorem ve tvaru podkovy, zapuštěným pro usnadnění proudění vzduchu z 5.2litrového motoru V12 Twin-Turbo o výkonu 705 koní, který je umístěn pod ní. Dlouhá a nepřerušovaná linie kapoty přitahuje oči zpět ke kokpitu, přes nízký větrný deflektor a decentní zrcátka, která jsou připevněna k horní části dveří na štíhlých ramenech z uhlíkových vláken.

V podbězích kol dokonale sedí sada inovativních 21palcových litých kol. Vyznačují se lehkou hmotností a jedinečným 14paprskovým designem vytvořeným speciálně pro DBR22, disponují středovou maticí odvozenou z motoristického sportu.

Otevřený koncept Aston Martin je proveden v zakázkovém laku, vyvinutém speciálně pro tuto příležitost. Výrobce uvádí zrychlení z nuly na stovku za 3.5 sekundy a maximálku přes 318 km v hodině. Pro vybrané zákazníky se stane brzy realitou. Tento týden však bude patřit DBR22 k designovým perlám Monterey Car Week. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa