ASTON MARTIN DB6 Volante HERITAGE EV CONCEPT: Unikátní přestavba na elektromobil..!

06.12.2018 08:17

V Británii a zvláště v Londýně platí velmi přísná emisní pravidla. Legendární ostrovní výrobce na situaci reaguje. V tomto případě pro úpravu zatím prvního historického automobilu využil takzvaný "kazetový systém" z programu modelu Rapide E.

Originální sběratelský Aston DB6 MkII Volante z roku 1970, kterým jezdil svého času sám filmový James Bond byl původně ručně vyráběn v továrně Newport Pagnell. V těchto dnech dostal vůz radikální pohonnou elektrickou jednotku.

Kazeta sedící na původních silentblocích motoru a převodovky je uzavřena v samostatné buňce. Napájecí kabely ze silové jednotky pak přivádějí elektřinu do vozu. Řízení je ovládáno přes speciální obrazovku, ta je přitom velmi diskrétně umístěna v interiéru.

Šéf automobilky Andy Palmer říká: "Důvod přestavby je jednoduchý. Pokud vstoupí v platnost zákazy vjezdů konvenčních aut do center některých měst a pokud z těchto zákazů nebudou vyňata historická vozidla, hrozilo by jim, že zůstanou jen nehybnými muzejními exponáty. Tato vratná varianta kazety EV je nejlepším možným řešením."

Aston Martin Works uvádí, že jde o první modernizovaný model. Jaká je kapacita elektrického systému tisková zpráva nezmiňuje, stejně tak neuvádí cenu úpravy krásného roadsteru DB6 Volante. Zákaznické konverze by měly probíhat již během příštího roku.

Po značce Jaguar (E-type) je Aston Martin druhým výrobcem, jenž dokáže oficiálně přestavět ceněné sběratelské auto na elektrický pohon. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress