ASTON MARTIN DB5 Goldfinger: Ikonický automobil v nové a limitované sérii 25 kusů..!

29.05.2020 13:20

Model DB5 je často označován za "nejslavnější auto světa." Nejžádanější klasický Aston Martin se stal synonymem pro nadčasový styl a sportovní charakter. V letech 1963 až 1965 bylo britskou značkou vyrobeno necelých 900 vozů, z nichž nejznámější byl ten pro Jamese Bonda. Agent 007 ho poprvé řídil ve filmu Goldfinger z roku 1964.

Už dříve avizovaná ruční výroba dalších 25 kusů "filmového DB5" začala v divizi Aston Martin Works. 55 let od chvíle, kdy automobilku opustil poslední kus slavného Coupé.

Kromě otočné registrační značky nebo neprůstřelného zadního okna zde dojde i na atrapy dvojitých předních kulometů, zadní systém kouřové clony nebo odnímatelný střešní panel nad spolujezdcem pro smyšlenou vystřelovací sedačku.

V kabině nebude chybět podle tiskové zprávy simulovaná mapa radarové obrazovky, loketní opěrka, spínací skříňka na středové konzole nebo telefon ve dveřích řidiče.

Pod kapotou legendárního DB5 se samosforným diferenciálem je čtyřlitrový atmosférický řadový šestiválec se třemi karburátory, olejovým chladičem a pětistupňovou manuální převodovkou ZF. Výkon udává výrobce na hodnotě 290 koní. První vozy Aston Martin Goldfinger se mají dostat k zákazníkům ve druhé polovině roku. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress