ASTON MARTIN DB11 AMR 5.2l V12: Britský aristrokrat dostal 630 koní (VIDEO)..!

16.05.2018 08:38

Ikonická značka představila aktualizovaný DB11 AMR. Je rychlejší, ostřejší a esteticky vylepšenou náhradou za ten současný. Inovace přichází v době, kdy se Aston snaží zdůraznit rozdíl mezi V12 a nově zavedeným V8 DB11.

Model AMR je poháněn stejným 5.2-litrovým benzinovým dvanáctiválcem jako předtím, ale nyní produkuje 630 koní (+30). Výsledkem je větší zrychlení a maximální rychlost.

Režim osmistupňového automatu prošel optimalizací a výfukový systém dostal mírně hlasitější koncovky. Zmínit musím také přepracované odpružení v duchu "dokonalé rovnováhy mezi vzrušením z jízdy a vylepšením."

Uvnitř je maximálně využito "monotónní" kůže v kombinaci Alcantary s kontrastním limetkovým proužkem, což je ovšem jen jedna z mnoha možností. Aston nabízí celkem tři "designové specifikace" spolu s limitovanou verzí AMR Signature Edition. Každá má přitom odlišnou kombinaci interiéru a exteriéru.

Všechny součásti, jež byly na končícím modelu světlé, jsou teď černé nebo vyrobené z uhlíkových vláken, včetně rámečků světlometů a masky. Stejný materiál najdeme na sportovním volantu i krytu motoru.

Aston Martin DB11 AMR je k dispozici na objednávku s tím, že ceny "britského aristokrata" začínají na 174.995 librách.

Signature Edition je omezena na pouhých 100 vyrobených vozů s cenou 201.995 liber. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer