ALPINA XB7 4.4 litru V8: Sedmimístné luxusní SUV se ukáže ještě letos..!

20.05.2020 12:18

Známý úpravce vozů BMW představuje velké "esúvéčko," které bude přímým konkurentem Bentley Bentayga B12. Snímky na první pohled naznačují, že auto vychází z bavoráckého modelu X7 M50i.

Je poháněno stejným osmiválcovým motorem 4.4-litru jako BMW, i když s párem vylepšených turbodmychadel. Dále byl revidován systém chlazení a je zde nové výfukové potrubí z nerezové oceli. V důsledku upgradů vzrostly hodnoty výkonu a točivého momentu na 613 koní (523 k) a 800 Nm (760 Nm). Standardní osmistupňová automatická převodovka Steptronic zůstává, ovšem Alpina překonfigurovala řazení. Rozměrnější je rovněž chladič převodovky, aby se zabránilo přehřívání kapaliny. Pro zadní nápravu je k dispozici nový elektronicky řízený diferenciál s omezeným skluzem.

Upgrade Alpiny znamená, že 2.6tunové SUV zvládá sprint z nuly na stovku za 4.2 sekundy. Výrobce uvádí nejvyšší rychlosti 290 km v hodině. Konkurenční Bentayga dokáže zrychlit na 100 km/h za 4.1 sekundy.

Standardem je překonfigurovaný informační systém X7 s grafikou společnosti a displej o rozměru 12.3palce. Uvnitř je využito přiměřeně Alcantary, nechybí sportovní volant Alpina, ovladač iDrive, vyhřívaná přední sedadla, speciální obložení přístrojové desky i panoramatická střecha.

Alpina také přidala několik kosmetických vylepšení, respektive agresivnější přední a zadní nárazníky, větší přední splitter a zvětšený zadní difuzor s dvojicí dvojitých koncovek výfuků. Kupující dostanou rovněž jedinečnou sadu 21palcových kol z lehké slitiny. K dispozici jsou volitelná i ty o průměru 23 palců.

A to není vše, protože luxusní SUV získalo zpěvněný podvozek. Je vybaveno stavitelnými tlumiči, novou vzpěrou předního přepážky i sadou čtyř-pístkových brzdičů Brembo s obrovskými kotouči. Podobně jako standardní X7 i XB7 využívá propracovaný systém pohonu všech kol xDrive a řízení trakce.

Dodám, že vůz je k dispozici aktuálně za cenu od přibližně 127.000 britských liber, přičemž první kusy Alpiny XB7 mají dorazit k prodejcům během prosince. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express