Aktuality z motorsportu: Rossi, Pešek, Heidfeld...

16.09.2010 17:23

Se zlomenou nohou se motocyklový démon Rossi vypořádal velmi rychle, ale je tu další zádrhel. Jako problém se ukázalo rameno. Na konci sezony si ho nechám operovat, řekl Valentino. Ducati je pro něj příští rok velkou výzvou a Ital by byl rád zcela fit.

Lukáš Pešek končí u týmu Matteoni Racing. Už během víkendu jej nahradí v kategorii Moto 2 Kolumbijec Hernandez. Podle majitele Massima Matteoniho, absence jeho výsledků ohrožuje obnovení klíčových sponzorských smluv a zajištění budoucnosti týmu. Lukáš Pešek letos získal jen 5 bodů a je celkově na 31. místě. 

Pro zbytek seriálu F1, nahradí Pedra de la Rossu u týmu Sauber Nick Heidfeld. Německý pilot momentálně  testuje pneumatiky pro Pirelli. Zdá se to být moudrým manažérským tahem Petera Saubera. Heidefeld se získanými zkušenostmi, bude mít náskok před všemi. Od příštího roku přecházejí týmy  F1 právě na zmíněné italské pneumatiky a Bridgestone končí. Nově bude pro Pirelli testovat Romain Grosjean, někdejší pilot Renaultu.

Média stále řeší, zda bude J. Villenevue a Durango třináctým týmem seriálu "Jedniček". Nezáleží to pouze na FIA, ale také na současných stájích, zda nováčka mezi sebe příjmou.

Valentino Rossi.  Foto: Yamaha