911 Sally Special 2022: Originální Porsche s výkonem 473 koní se bude dražit a výtěžek půjde ve prospěch dětí a rodin uprchlíků (VIDEO)..!

15.08.2022 13:53

Německá automobilka a Pixar Animation Studios odhalily speciální model inspirovaný jedním z nejoblíbenějších Porsche všech dob. Vůz dostal název "911 Sally Special" a je jedinečný podobně jako samotná filmová Sally Carrera.

Obě společnosti tak oživily ducha Sally z příběhů "Auta" novým způsobem nikoli na obrazovce, ale mimo ni. S tímto jednorázovým Porsche Sally Special, jež se bude dražit na charitu, pomohou lidem, kteří naléhavě potřebují podporu v souladu s duchem filmové postavy.

Auto bylo postaveno na základech nejrychlejšího a nejagilnějšího modelu 911 Carrera GTS s třílitrovým plochým šestiválcem typu boxer, který produkuje 473 koní a poskytuje 569 Nm točivého momentu. Splupracuje se 7stupňovou manuální převodovkou.

Vychytávkou je systém, jež po volbě jízdního režimu říká "Kachow! Mode." Napodobuje hlášku této milé postavičky. Malou kresbu Sally Carrera najdeme také na palubní desce před spolujezdcem. Nový majitel dostane k vozu i originální sportovní hodinky.

Vůz je vyveden v jedinečné barvě "Sally Blue Metallic," vyvinuté speciálně pro tento originál. Znamenalo to desítky drobných změn, z nichž mnohé byly provedeny ručně, taková byla jejich složitost.

Například kola byla přepracována designéry Style Porsche ve Weissachu a vytvořena speciálně pro tento vůz. Pětipaprskový styl byl lehce upraven tak, aby odpovídal průměru 20/21 palců aktuální generace kol 911, ale zůstal věrný Porsche Type 996.

Originálmí auto vznikalo v Německu deset měsíců a je dílem designérů ze Style Porsche ve Weissachu a Porsche Cars North America. Navíc bude vůz dodán s knihou kreseb produkčního stylisty snímků "Auta" Boba Pauleyho.

Unikátní model Porsche Sally Special se bude dražit u RM Sotheby’s v sobotu 20. srpna během kalifornské akce Monterey Car Week. Podívejte se na video prezentaci tohoto nádherného vozu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Newspress a RM Sotheby´s