Víkendový motorsport: MotoGP Valencie, GP Brazílie F1, IRC rallye na Kypru...

07.11.2010 15:21

Nádherný výsledek přiváží ze Śpanělska Karel Abrahám. Abája zajel životní závod a zvítězil ve třídě Moto2 na stroji FTR. Za sebou nechal druhého Itala Iannonena a třetího Španěla Simona. Celkově letos získal 96 b a skončil ve světovém šampioátu desátý. V nejslabší kubatuře do 125 ccm zvítězil Smith na Aprillii. Mistrem je Španěl Márquez se strojem Derbi. MotoGP ovládl již jistý šampion Lorenzo, druhý byl Stoner a třetí Rossi. Po závodě si Valentino klekl přímo na trati ke své mašině a chvilku ji objímal. Opravdu krásné rozloučení s Yamahou, se kterou získal čtyři tituly ze sedmi. Příští rok pojede Ducati, Casey Stoner potom Hondu. Konečné pořadí MS: 1. Lorenzo - Yamaha ( 383 b ), 2. Pedrosa - Honda ( 245 ), 3. Rossi - Yamaha ( 233 b ), 4. Stoner - Ducati ( 225 b ).

Jediným překvapením GP Brazílie byl vítěz deštivé kvalifikace Hulkenberg na Williamsu. Po startu mu včera na silnější monoposty Red Bullu, Ferrari, McLarenu a Mercedesu chyběla technika. Během několka kol se tak před něj dostal Vettel, Webber i Alonso. Nakonec, ale skočil jezdec Williamsu na slušném osmém místě. Jediným kritickým bodem závodu byla havárie Liuzziho. Z vítězství se radoval Vettel, před druhým Webberem. Red Bull má tak jistý Pohár konstruktérů. Tady je celkové pořadí bodujících v GP na okruhu Interlagos: 1.Vettel, 2.Webber, 3. Alonso, 4. Hamilton, 5. Hutton, 6. Rosberg, 7. Schumacher, 8. Hulkenberg. 9. Kubica, 10. Kobajaši. Závod nedokončil Lucas di Grassi a Vitantonio Liuzzi. O víkendu se rozhodne v Abú Zabí mezi trojicí: 1. Alonso 246 b, 2. Webber 238 b, 3. Vettel 231 b.

Poslední podnik seriálu IRC se vydařil našim pilotům. Roman Kresta na Laceru Evo IX zajel šestý nejlepší čas. Čtvrté místo vybojoval Jaromír Tarabus a na bedně stál třetí Martin Prokop. Oba jeli s vozy Ford Fiesta S2000. Prokop dlouho vedl, ale zradila ho technika, třetí místo je proto úspěchem. Druhý skončil na Kypru Roger  Feghali s Fabii S2000. Vyhrál Katařan Nasser Al-Attiyah na Fiestě, kterého známe z Rallye Dakar.