VÍKENDOVÝ MOTORSPORT: MotoGP MISANO 2017 a seriál tahačů Čína..!

10.09.2017 15:53

Kvalifikaci na dnešní Velkou cenu San Marína vyhrál Španěl Maverick Viňales, z druhého místa vyrazil lídr šampionátu Ital Andrea Dovizioso, třetí potom Španěl Marc Márquez. Náš Abraham ztratil na Viňalese téměř dvě sekundy a odstartoval v Misanu z 12-tého místa.

Abrahamovi se na okruhu Marca Simoncelliho vydařila první kvalifikace, obsadil druhé místo a postoupil do druhé části pro dvanáct nejlepších. Tady už výkon nezopakoval a zůstal poslední. "Abaja" i tak zajel čtvrtý nejlepší kvalifikační výsledek letošní sezony. Jakub Kornfeil byl v kubatuře Moto3 dvacátý.

Ve Velké ceně dnes chybí Brit Cal Crutchlow, aktuálně osmý muž pořadí královské třídy MotoGP krájel sýr k večeři a říznul se do ukazováčku tak neštastně, že si poranil šlachu a musel na operaci. Parmezán se hold nekrájí, ale strouhá, možná mu to italští kolegové měli poradit.

Odjeto už dnes mají "Moto trojky," ve kterých zvítězil s náskokem více než 28 sekund Romano Fenati. Vedoucí muž pořadí Mir skončil druhý. Skvělý výsledek zajel na mokré trati Jakub Kornfeil. A nebýt ve čtvrtém kole jeho pádu, dopadl by ještě lépe. Sedmé místo ve Velké ceně San Marína je jeho letošním maximem.

3. Á. Márquez – 155 bodů

Závod MotoGP vyhrál Marc Márquez (foto výše) ze Španělska a dostal se do čela průběžného pořadí. Karel Abraham skončil sedmnáctý. Závod nedokončil Rabat, Iannone, Espargaro, Barbera i Jorge Lorenzo.

Celkově se o vedení v královské kubatuře dělí Márquez a Dovizioso, oba mají shodně 199 bodů. Třetí Viňales jich má 183 a čtvrtý Rossi zatím nasbíral 157 bodů. Karel Abraham je ze 27-ti jezdců osmnáctý s 28 body. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

Třetí a zároveň poslední podnik čínského šampionátu tahačů je již minulostí. Piloti týmu Buggyra Racing jasně ovládli v obou závodech podium a nedali konkurenci sebemenší šanci, když dojeli do cíle v pořadí Vršecký, Lacko, Kolomý.

David Vršecký obhájil titul čínského šampiona suverénním způsobem, když nepoznal hořkost porážky. Adam Lacko dokončil čínský seriál stejně jako v předchozím roce na druhém místě. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Motogp.com, Red Bull a Buggyra