Víkendový motorsport : Moto GP v Misanu. italská rallye a Formula Renault 3.5 Series...

05.09.2010 23:05

Smutně skončil další podnik MotoGP v Misanu. Během závodu Moto 2, spadl Japonec Tomizawa. V plné rychlosti jej zasáhly dvě mašiny, De Angelise a Reddinga. Jezdec zůstal po pádu ležet na trati. Lékařům se ještě podařilo oživit jeho zastavené srdce, ale po transportu pro těžká zranění hlavy a vnitřní krvácení v nemocnici zemřel. Je to nejhorší bouračka mého života, dodal zdcený De Angelis. Moto 2 vyhrál Španěl Elias na stroji Moriwaki. Lukáš Pešek bodoval na patnáctém místě. Karel Abrahám do závodu nenastoupil, ještě není stále fit. Ve stopětadvacítkách je vítězem Márquez na Derbi. Náš Jakub Kornfeil dojel šestnáctý. Královské kubatuře Velké ceny San Marina kraloval Pedrosa na Hondě. Druhý skončil Lorenzo, třetí Rossi, oba na strojích Yamaha.

Pátý díl italsého rallye šampionátu se jel na severu země. Rally del Friulli e delle Alpi Orientali, vyhrál domácí pilot Andreucci s Peugeotem 207 S2000. Z našich tratí známý Basso, dojel třetí s vozem Abarth Grande Punto S2000. Jan Kopecký po havárii na Barumce, bodoval s Fabii S2000 jako čtvrtý. Stejné pořadí si drží i celkově. Vede vítěž alpského podniku Andreucci. Zajimavostí je účast pilota F1 Roberta Kubicy s Renaultem Clio S1600. Skončil celkově třináctý a ve své třídě zvítězil.

Na německém okruhu Hockenheimring pokračovala Formule Renault 3.5 Series. Honza Kopecký se umístil v kvalifikaci jednou na sedmém a na šestém místě. Během obou závodů se bohužel zapletl do kolize jezdců jedoucích před ním. První závod, který vyhrál Daniel Ricciardo / Tech 1 Racing / nedokončil. Ve druhém, kde zvítězil Esteban Guerrieri / ISR / si poškodil příď monopostu a musel do boxů. Stíhací jízdou, nakonec vybojoval alespoň patnáctou příčku. Další z našich Filip Salaquarda / ISR /, bodoval na sedmém místě.

Jan Charouz a nové barvy monopostu týmu P1 Motorsport. Foto BPA.