Víkendový motorsport: Moto GP, rallye Hedvábná stezka, tahače v Le Mans...

19.09.2010 22:48

Náš talent Jakub Kornfeil přiváží z Velké ceny Aragonie dva body za 14. místo. V jeho kubatuře do 125 ccm, zvítězil Španěl Espargaró. Po zdravotní pauze startoval ve třídě Moto 2 Karel Abrahám a vyjezdil osmnáctý čas. Vyhrál Iannonen na stroji Speed Up, před druhým Simonem a třetím Talmacsim. Moto GP ovládl Casey Stoner na Ducati. Druhý bodoval Pedrosa na Hondě. Třetí dojel Stonerův týmový kolega Hayden na Ducati. Rossi s Yamahou projel cílem šestý.

Rallye Hedvábná stezka se startem v Petrohradě a cílem v Soči. Osobní automobily: 1. Sainz, 2. Attija, 3. Miller ( všichni Volkswagen ). Kamiony: 1. Nikolajev, 2. Čagin, 3. Kabirov ( všichni Kamaz ), 4. Loprais ( Tatra ).

Evropský šampionát tahačů pokračoval osmým podnikem v Le Mans. Sobotnímu prvnímu závodu dominoval Levett. Druhému Hahn, oba jeli na Manu. Nedělní třetí část vyhrál Ostreich s Renaultem a opět Hahn na Manu. Adam Lacko byl v sobotu pátý a čtvrtý. V neděli osmý a devátý. O smolném víkendu, může mluvit David Vršecký. V sobotu pro technické potíže, ani jeden ze závodů nedokončil. V neděli vyrazil na trať ve Francii s novou Buggyrou a byl šestý a osmý.