Víkendový motorsport : GP Maďarska F1, Finská rallye a Tomáš Enge ve SPA...

01.08.2010 20:55

Velká cena Maďarska přinesla poměrně zajímavý závod. Pátým místem překvapil Rus Petrov na voze Renault. Startovnímu poli, ale i tentokráte dominovaly monoposty Red Bullu a Ferrari. O smůle, nebo spíše zbrklosti v boxech na Hungaroringu, mohou hovořit tři borci. Rosberg vyrazil od mechaniků pouze po třech gumách. Sutil s Kubicou se srazili rovněž při zastávce u mechaniků. Po 24 kolech bohužel skončil Hamilton a to s celkově čtvrtého místa. Nedokončil Kubica na Renaultu. A kdo si sáhl na body ? Zvítězil Mark Webber, před Fernando Alonsem a třetím nespokojeným Vettlem. Musel během Velké ceny po penalizaci, projet boxovou uličkou a na stupních vítězů se na celý svět mračil coby třetí. Čtvrtý bodoval Massa, pátý už zmíněný Petrov, šestý Hulkenberg, sedmý Pedro De La Rossa, osmý Button, devátý Kobajaši a desátý Barichello. Celkově vede Webber před Hamiltonem a Vettlem. V týmech šampionátu F1 kraluje Red Bull, před McLarenem a třetím Ferrari.

V osmém podniku mistrovství světa, Finské rallye zvítězil domácí Latvala na Fordu. Loňský vítěz Hirvonen pro havárii závod nedokončil. Druhý dojel Ogier, před třetím Loebem. Oba jeli s vozy Citroen. Někdejší šampion F1 Kimi Raikkonen se umístil na 25 místě. Martin Prokop s vozem Ford Fiesta S2000, skončil třináctý. Roman Kresta byl třiadvacátý. Celkové pořadí MS : 1. Loeb 166, 2. Ogier 118, 3. Latvala 105. S-WRC : 1. Pons, 2. P.-G. Andersson, 3. Martin Prokop.

Ze sobotního závodu v belgickém SPA si přiváží posádka vozu Aston Martin - Tomáš Enge, Darren Turner - 8 bodů za šesté místo v kategorii FIA GT1 World Championship.

V kokpitu monopostu F1 Renault je testovací pilot Jan Charouz.