Víkendový motorsport : F1 ve Spa, tahače v Mostě, Barum rallye Zlín, MotoGP a GT 1 na Nurburgringu...

29.08.2010 21:56

Nabitý víkendový motorsport nabídl opravdu nevídanou motoristickou zábavu. Předně, deštivá Velké cena Belgie přinesla spoustu zajímavých situací i vítězství Lewise Hamiltona na voze McLaren. Vyhrát kvalifikaci ještě neznamená vyhrát závod, ale i tak Webber na Red Bullu ukázal, že umí. Je druhý i celkově, se ztrátou 3 bodů na momentálně prvního Brita. Třetí skončil výborně jedoucí Kubica na Renaultu. Schumacher získal body za sedmé místo. Alonso se pět kol před cílem po smyku dostal mimo trať, zhasl mu motor a závod nedokončil. Za čtrnáct dnů pokračuje seriál na okruhu v Monze.

Na domácí trati v Mostě přišlo povzbudit naše truckery, přes 70 tisíc fanoušků. Lońský evropský šampion David Vršecký skončil s Buggyrou po kolizích v sobotu pátý a čtvrtý. V neděli potom jednou nedokočil a v dalším závodě dojel až sedmý. Adam Lacko s Manem byl v sobotu devátý a pátý. V neděli vybojoval druhé místo. Dvakrát zvítězil Bosinger, jednou Hahn a jednou Levett. Celkově : 1. Albacete 263 b.....5. Vršecký 167 b, 7. Lacko 105 b.

Foto BPA.

Barum rallye Zlín ovládly vozy Škoda Fabia S2000. Zvítězil Belgičan Loix, před druhým Hanninenem a třetím Valouškem. Kopecký i Kresta havarovali a závod nedokončili. Václav Pech na Lanceru Evo IX, byl přes malou kolizi šestý. Tarabus na Fiestě S2000, dojel včera ve Zlíně na místě osmém. Průběžné pořadí MMČR : 1. Pavel Valoušek 208 b, 2. Václav Pech 194 b, 3. Roman Kresta 142 b. O mistru republiky se rozhodne koncem září na rallye Příbram.

MotoGP pokračovalo po brněnské Velké ceně v Indianapolis. Kubaturu do 125 ccm vyhrál Španěl Terol na Aprillii. Náš Jakub Kornfeil si přiváží za 14. místo dva body. Moto2 ovládl Elias na stroji Moriwaki. Lukáš Pešek byl až dvacátý. Po otřesu mozku není fit Karel Abrahám a lékař ho do víkendového závodu nepustil. Královská třída patřila Pedrosovi na Hondě. Druhý dojel Spies, třetí Lorenzo a čtvrtý Rossi, všichni tři jeli Yamahu.

Tomáš Enge je historicky prvním Čechem, který zvítězil v celkové klasifikaci se statutem světového šampionátu. V sérii FIA GT1 World vyhrál jak sobotní kvalifikaci, tak nedělní hlavní závod. Šestý podnik na Nurburgringu s vozem Aston Martin, ovládl ve dvojici s Britem Darrenem Turnerem. Tomáši gartuluji !